Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Renata Janik: Ośrodki dla osób niepełnosprawnych przejdą modernizację

środa, 28 kwietnia 2021 11:01 / Autor: Aleksandra Rękas

- Co roku dzięki funduszom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych udaje się w naszym województwie zrobić wiele. Duża część pieniędzy przeznaczana jest na tworzenie nowych zakładów aktywności zawodowych dla osób niepełnosprawnych oraz remonty podmiotów rehabilitacyjnych - mówiła Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniała wicemarszałek, w tym roku na modernizację ośrodków dla niepełnosprawnych przeznaczone będą ponad dwa miliony złotych.

- To bardzo dobra wiadomość. Jak widzimy po wnioskach, potrzeby w gminach są różne. W sumie wsparcie dostanie osiem podmiotów, co bardzo nas cieszy, ponieważ wiemy że mają one ciężką sytuację. W ramach pieniędzy wykonywać można wszelkie udogodnienia dla przebywających w ośrodkach osób niepełnosprawnych – informowała Renata Janik.

Jak wyjaśniała, wśród przeprowadzanych remontów jest na przykład wymiana wind, czy dostosowanie całej infrastruktury.

- Pomoc dla ośrodków obejmuje całe województwo. Każdego roku udaje nam się pomóc niemal wszystkim wnioskodawcom, którzy dostarczają zgłoszenia – dodała wicemarszałek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO