Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Sebastian Nowaczkiewicz, wójt Nowin: Wspieramy seniorów

piątek, 13 maja 2022 08:15 / Autor: Michał Łosiak

Około 25 procent mieszkańców Polski to seniorzy. Podobnie jest w gminie Nowiny. O programach i inicjatywach skierowanych do osób starszych mówił na antenie Radia eM Kielce Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny.

– Przede wszystkim jesteśmy niewielką gminą, co sprawia, że wszystko jest niemal na wyciągnięcie ręki. Nasi seniorzy mogą korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej praktycznie w miejscu zamieszkania, kierujemy też do nich specjalną ofertę – to m.in.  bezpłatne zajęcia aqua aerobicu i zumby czy też możliwość korzystania z basenu za symboliczną złotówkę.

- Przy Gminnym Ośrodku Kultury Perła w Nowinach działa Klub Seniora, w tym Sekcja Plastyczna Nowinianki skupiająca miłośniczki zajęć plastycznych, funkcjonują też dwa stowarzyszenia seniorów, którym nieodpłatnie udostępniamy pomieszczenia, by ich członkowie mogli się spotykać w dogodnym dla nich czasie. Nasi seniorzy mają możliwość korzystania z siłowni zewnętrznych zlokalizowanych niemal w każdej miejscowości, a także z bezpłatnej oferty kulturalnej dostosowanej do ich potrzeb – mówił Sebastian Nowaczkiewicz.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO