Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Słuchowisko "Bajkowa kraina"

poniedziałek, 25 marca 2019 10:29 / Autor: Piotr Michalec
Słuchowisko "Bajkowa kraina"
Słuchowisko "Bajkowa kraina"
Piotr Michalec
Piotr Michalec

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji Radio eM Kielce oraz Fundacja Kochaj Mnie po Prostu zorganizowali akcję „Gratis 21”, w ramach której powstało niezwykłe słuchowisko „Bajkowa kraina” (odsłuchaj poniżej).

 

Słuchowisko „Bajkowa Kraina” to opowieść o Wiercipiętku i jego bracie Niesnasku, który urodził się z zespołem Downa. Piękna, wzruszająca i przejmująca opowieść pokazuje miłość między braćmi, ale również wiarę, że pomimo choroby można spełniać marzenia.

W akcję włączyli się również aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, którzy wcielili się w postaci ze słuchowiska. Usłyszymy w nim Wojciecha Niemczyka, Andrzeja Platę, Dagnę Dywicką i Annę Antoniewicz.

Nie zabraknie naszych radiowych głosów, czyli Aleksandry Niemczyk i Marcina Włodarskiego. Przepiękną muzykę skomponował Łukasz Mazur, a piosenki wyśpiewała niezwykła artystka Żaneta Łabudzka. „Bajkowa kraina”, której autorką jest Aleksandra Gładyś-Jakubczyk, prezes Fundacji Kochaj Mnie Po Prostu, została zilustrowana przez Joannę Biskup-Brykczyńską a Marcin Kosmala z Clamar Media wykonał wyjątkowy spot promujący to wydarzenie.

W akcje włączyło się wiele kieleckich szkół i przedszkoli, w których uczniowie wysłuchali słuchowiska w kolorowych skarpetkach nie do pary.

Opowieść stała się pretekstem do rozmowy o tym, że osoby z zespołem Downa są wśród nas, że są inne, ale kochają tak samo jak my, a może nawet i mocniej. Może nie posiadają takich samych możliwości ale mają inne i możemy się od nich wiele nauczyć.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO