Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

BIZNES

Jak obliczyć zysk z lokaty? Materiał partnera

poniedziałek, 10 czerwca 2019 12:00 / Autor: Beata Kwieczko
Jak obliczyć zysk z lokaty? Materiał partnera
Jak obliczyć zysk z lokaty? Materiał partnera
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Każdy z nas chce cieszyć się bezpieczeństwem finansowym. Aby móc je osiągnąć, powinniśmy nie tylko oszczędzać, ale również pomnażać zaoszczędzone przez nas pieniądze.

Istnieje wiele sposobów inwestowania, niemniej niektóre z nich wiążą się z ryzykiem utraty środków. Z tego właśnie powodu warto stawiać na bezpieczne sposoby pomnażania oszczędności. Jednym z nich są lokaty. Jak jednak wybrać najlepszą i sprawdzić, ile uda nam się zarobić? Są na to proste sposoby!

Oprocentowanie - dlaczego jest tak ważne?

Poszukując lokaty, która pozwoli nam sporo zarobić, warto patrzeć nie tylko na wysokość oprocentowania, ale również jego rodzaj. W przypadku procentu prostego zysk zostanie nam bowiem doliczony tylko jeden raz - przy zamykaniu lokaty. Procent składany sprawia zaś, że odsetki naliczane są w regularnych odstępach czasu (niekiedy nawet codziennie) i doliczane do naszego kapitału. Dzięki temu kolejne odsetki nalicza się od większej już kwoty, co sprawia, że zysk jest większy.

W jaki sposób szybko obliczyć zysk?

Jeśli nie mamy doświadczenia w wykonywaniu działań matematycznych obliczenie zysku z lokaty w przypadku procentu składanego może być czasochłonne. Na szczęście nie musi tak być. Istnieją bowiem przydatne narzędzia, dzięki którym znacznie szybciej dowiemy się, ile zarobiliśmy. Jednym z nich jest kalkulator oprocentowania dostępny na stronie internetowej https://domkredytowy.pl/kalkulator-procent-skladany/. To narzędzie, w którym podajemy informacje dotyczące okresu trwania lokaty, kapitalizacji odsetek i jej częstotliwości oraz kwoty, jaką wpłacamy na lokatę. Dzięki temu w zaledwie kilka chwil możemy obliczyć zysk i wybrać najbardziej opłacalne dla nas rozwiązanie.

Podsumowując: jeśli poszukujemy lokaty, która pozwoli nam zarobić, warto stawiać na te, w których występuje kapitalizacja odsetek. Procent składany pozwala zarobić więcej, co dla każdego z nas powinno mieć ogromne znaczenie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o oszczędzaniu i inwestowaniu swoich środków w sposób bezpieczny, odwiedź stronę https://domkredytowy.pl/.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO