Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

BIZNES

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Przegląd sprzętu strażackiego [Materiał Partnera]

piątek, 13 grudnia 2019 11:56 / Autor: Radio eM
Bezpieczeństwo przede wszystkim. Przegląd sprzętu strażackiego [Materiał Partnera]
Bezpieczeństwo przede wszystkim. Przegląd sprzętu strażackiego [Materiał Partnera]
Radio eM
Radio eM

Wykonywanie obowiązków strażaka to coś więcej niż zwykła praca – to służba. Trudna i niebezpieczna, wymagająca nie tylko świetnej kondycji, ale i odpowiedniego sprzętu. Zobacz, jakie wyposażenie może pomóc w realizacji codziennych zadań.

Buty strażackie HAIX FIRE EAGLE – idealne do terenowych wyzwań

Ten model to ulepszona wersja poprzedniego modelu – lekka, przyjemna w użytkowaniu, a zarazem wciąż w pełni bezpieczna i spełniająca wyśrubowane standardy. Jeżeli rozważasz zakup nowych butów do swojej jednostki, przyjrzyj się bliżej temu modelowi. Czarno-żółta kolorystyka zapewnia komfort w czasie pracy i widoczność nawet z większej odległości. Niska waga nie obciąża dodatkowo stóp i zapewnia dużą swobodę ruchu w trudnych warunkach. Wyjątkowo dobra odporność na wysokie temperatury przekraczające nawet 250 stopni Celsjusza oraz zastosowanie włókna szklanego czynią ten model idealnym w trudnych warunkach. Solidne tworzywo o unikalnej technologii chroni stopy przed urazem związanym z upadkiem przedmiotów z dużej wysokości. Antypoślizgowa powierzchnia świetnie radzi sobie z trudnym terenem i podłożem. Buty Haix (do kupienia w sklepie internetowym) zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale także i komfort użytkowania, co jest szczególnie ważne w czasie wielogodzinnych akcji. To doskonała opcja dla profesjonalistów, którym zależy na wysokich osiągach w pracy, skuteczności działań, a przede wszystkim – na własnym bezpieczeństwie w warunkach wysokich temperatur. Innowacyjny system sznurowania ogranicza czas potrzebny na założenie butów do zbędnego minimum. A jak wiadomo – w sytuacji pożaru każda minuta ma znaczenie. Obuwie jest tak skonstruowane, że zapewnia wygodę w każdej pozycji – stojącej, siedzącej czy kucznej. Oddychająca powłoka zapobiega poceniu stopy, bolesnym otarciom i zakażeniom bakteryjnym. System odprowadzania wilgoci pozostawia stopy suche przez wiele godzin. Zewnętrzny materiał świetnie radzi sobie z tarciem i jest odporny na ścieranie. Dzięki temu strażak ma pewność, że obuwie posłuży mu przez dłuższy czas.

Prądownica strażacka – niezastąpiona w czasie wielu akcji

Obuwie, choć bardzo ważne w pracy strażaka, to jednak nie wszystko. Kluczowy jest również rodzaj i jakość sprzętu stosowanego w czasie pracy. Nieodzowna podczas akcji jest prądownica strażacka (do kupienia w specjalistycznym sklepie internetowym z wyposażeniem strażackim). Wśród wielu rodzajów szczególnie polecanym modelem jest AWF Turbomaster 52, z regulacją wydajności, trzema rodzajami strumienia oraz funkcją oczyszczania. Niezbędnik każdego profesjonalisty.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO