Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Jak dbać o aparat słuchowy? Trzy zasady, które powinieneś znać. Materiał partnera

czwartek, 05 listopada 2020 15:18 / Autor: Radio eM
Jak dbać o aparat słuchowy? Trzy zasady, które powinieneś znać. Materiał partnera
Jak dbać o aparat słuchowy? Trzy zasady, które powinieneś znać. Materiał partnera
Radio eM
Radio eM

Użytkownicy aparatów słuchowych nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez tych niewielkich urządzeń. Podnoszą one komfort życia i umożliwiają czerpanie z niego pełnymi garściami. Dlatego też ich utrata lub uszkodzenie znacznie utrudniają lub wręcz uniemożliwiają podejmowanie aktywności, które stały się stałym punktem każdego dnia. Aby uniknąć niepotrzebnych awarii i oddawania aparatu do naprawy, warto dołożyć wszelkich starań i zadbać o odpowiednią pielęgnację. Poniżej przedstawiamy trzy zasady, których wdrożenie zapewni długie i bezproblemowe działanie aparatu słuchowego.

Ostrożności nigdy za wiele

Aparaty słuchowe są tak skonstruowane, żeby służyły nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Jednak nawet one, mimo swojej wyjątkowej wytrzymałości, nie są niezniszczalne.Dlatego trzymając swoje urządzenie w ręku, należy zachować szczególną ostrożność. Poza unikaniem gwałtownych ruchów dobrze jest zwrócić uwagę na powierzchnię, która znajduje się pod nogami. A dokładniej na jej charakterystykę. Jeżeli jest to twarda posadzka, zwiększamy prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń,jeżeli aparat upadnie. Znacznie bezpieczniejszą możliwością jest zapewnienie amortyzacji w postaci materaca czy miękkiego materiału. Nie należy zostawiać go w miejscach łatwo dostępnych dla dzieci oraz zwierząt, a najlepiej po każdym użyciu schować go w przeznczonym do tego celu pudełka.

Sprawdzaj prognozę pogody

Aparaty słuchowe są dostosowane do codziennego użytku, a tym samym do różnych warunków atmosferycznych. Nie oznacza to jednak, że nie wymagają odpowiedniego traktowania w zależności od pogody. Przede wszystkim nie lubią one wilgoci, na którą są narażone nie tylko podczas ulewnych deszczów. Zawilgoceniu mogą ulec także latem, gdy słońce sprawia, że ciało się poci. Wówczas pod żadnym pozorem nie należy go suszyć na kaloryferze. Należy po powrocie do domu umieścić urządzenie w przeznaczonym do tego osuszaczu. Latem należy uważać również na wysokie temperatury. Wystawienie aparatu na działanie słońca lub położenie go w nagrzanym miejscu może skończyć się stopieniem plastikowych części. Zimą, gdy temperatury znacznie spadają, warto skupić swoją uwagę na pielęgnacji baterii. Niestety pod wpływem zimna ich żywotność znacznie się zmniejsza. Należy o tym pamiętać i podczas wyjątkowo zimnych dni warto trzymać je w torebce, gdzie będą miały zapewnioną wyższą temperaturę.

Częste mycie wydłuża życie

Jak już zostało wspomniane, wilgoć nie sprzyja odpowiedniemu działaniu aparatów słuchowych. Dlatego też ich pielęgnacja musi opierać się o odpowiednie środki czystości. Należy wybierać tylko te, które są do nich przeznaczone, dzięki czemu delikatne elementy nie ulegną trwałemu uszkodzeniu. Detergenty powinny być dopasowane do posiadanego rodzaju urządzenia. Typ wewnątrzuszny warto przed i po każdym użyciu wytrzeć za pomocą chusteczek dezynfekujących. Za pomocą szczoteczki należy oczyścić otwory mikrofonu oraz otwory wentylacyjne. Trochę bardziej skomplikowane i czasochłonne jest utrzymanie w czystości aparatu zausznego. Oddzielnie pielęgnuje się jego poszczególne elementy. Odłączoną od słuchawki wkładkę uszną należy myć wodą połączoną z delikatnym detergentem. Następnie należy przy zachowaniu wyjątkowej ostrożności osuszyć ją ręcznikiem papierowym, a do udrożnienia otworu wentylacyjnego oraz wężyka przeznaczonajest specjalna gruszka. Poza myciem konieczne jest wymienianie baterii za każdym razem, gdy zakomunikuje to urządzenie. Optymalne działanie oraz czystość aparatu słuchowego zapewni także codzienna higiena uszu. Aby nie doszło do ich uszkodzeń, warto zamienić popularne patyczki kosmetyczne na dedykowane płyny lub regularnie uczęszczać do laryngologa na odpowiedni zabieg.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO