Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Jak zmienić wygląd sypialni bez generalnego remontu i dużych wydatków?

piątek, 10 czerwca 2022 17:41 / Autor: Jowita Plech
Jak zmienić wygląd sypialni bez generalnego remontu i dużych wydatków?
Jak zmienić wygląd sypialni bez generalnego remontu i dużych wydatków?
Jowita Plech
Jowita Plech

Metamorfoza sypialni kojarzy się przede wszystkim z pomalowaniem ścian na nowy kolor, położeniem nowego rodzaju podłogi, wymianą mebli oraz łóżka. Ze względu na to, że takie zmiany wiążą się ze sporym nakładem pracy oraz pieniędzy, wiele osób porzuca pomysł zmiany wyglądu tego pomieszczenia w swoich domach. Odświeżenie sypialni nie musi wcale wymagać dużego wysiłku - wystarczy zwrócić uwagę na kilka drobnych elementów, które grają kluczową rolę w aranżacji całego wnętrza.

Co na ścianach i podłodze?

Nie trzeba od razu zrywać starych paneli z podłogi i kupować puszek z farbą do ścian, żeby sypialnia zyskała nowy styl. Warto zacząć od wymiany takich elementów jak dywan i zasłony. Wybór tych dodatków jest niezwykle szeroki, a producenci prześcigają się w oferowaniu coraz to ciekawszych wzorów, kolorów i materiałów. Miękkie, cięższe zasłony na przykład nadadzą wrażenie większej przytulności, a z kolei dywan w geometryczne wzory będzie świetnym uzupełnieniem sypialni w nowoczesnym stylu. 

Najważniejszy element sypialni

Łóżko to dominujący element sypialni, więc zmiana jego wyglądu nada całemu pomieszczeniu zupełnie innych charakter. Jak zrobić to najłatwiej? 

Świetnym sposobem na odświeżenie sypialni jest zakup nowej pościeli. Wystarczy jeden lub dwa komplety dopasowane do preferowanego stylu. Podobnie jak w przypadku zasłon i dywanów, lista możliwości jest ogromna - minimalistyczne, eleganckie, w kontrastujących kolorach, z motywami roślinnymi i zwierzęcymi... Wymieniać można długo, ale należy zwrócić uwagę, że nowy wygląd łóżka świetnie uzupełni pasująca narzuta oraz dekoracyjne poduszki.

Małe rzeczy o wielkim znaczeniu

Odświeżając wygląd sypialni, nie można zapomnieć o dodatkach. Dzięki kilku przemyślanym drobiazgom nawet mała metamorfoza pomieszczenia będzie bardziej zauważalna. Dodatki nie muszą wcale zagracać pomieszczenia, a wręcz pełnić funkcje użytkowe. Do takich należy, chociażby lustro, które optycznie powiększy małe pomieszczenie. 

Dobrym pomysłem jest też umieszczenie w sypialni roślin doniczkowych, ciętych kwiatów lub świec. Puste przestrzenie na ścianach można zagospodarować, wieszając plakaty, obrazy czy rodzinne zdjęcia. Przy okazji odświeżania sypialni warto zwrócić też uwagę na oświetlenie. Odpowiednio wybrana lampa nie tylko tworzy klimat w pomieszczeniu, ale też sprawia, że przebywanie w nim staje się bardziej komfortowe.

Do odświeżania wyglądu sypialni nie potrzeba wiele. Kilka małych, ale przemyślanych zmian pozwoli z sukcesem przeprowadzić zmianę wyglądu tego pomieszczenia, bez nadmiernego wysiłku oraz kosztów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO