1:1 w Krakowie. Niewykorzystana szansa Korony!

sobota, 11 lipca 2020 22:00 / Autor: Radio eM

Korona Kielce zremisowała w spotkaniu 35. kolejki PKO Ekstraklasy z Wisłą w Krakowie 1:1 (1:1). Gola dla drużyny Macieja Bartoszka strzelił Daniel Szelągowski. Żółto-czerwoni nie wykorzystali szansy na pokonanie Wiślaków, którzy przez godzinę grali w 10-ciu. Dobrze zaprezentowali się w Koronie młodzi zawodnicy: Szelągowski, Długosz i Kaczmarski.

Minuta po minucie:

1 minuta - zaczynają kielczanie. Od pierwszej minuty meczu z Wisłą wychowanek Daniel Szelągowski!

7 minuta – Gol dla Wisły! Fatalna strata Cebuli na środku boiska, gospodarze wychodzą z kontrą, dokładne dośrodkowanie Sadloka i zupełnie niepilnowany w polu karnym Turgeman z 5 metra kieruje głową piłkę do siatki.

14 minuta – pierwsza składniejsza akcja Korony, ale do dośrodkowania Gardawskiego nie dochodzi Kiełb. Po rzucie rożnym celny strzał oddał Cebula.

16 minuta – rzut karny dla Wisły! beznadziejne zachowanie w polu karnym Tzimopoulosa w niegroźnej sytuacji, gdy piłka opuszczała boisko defensor Korony fauluje Boguskiego.

18 minuta – Kozioł broni strzał Turgemana! Bramkarz Korony świetnie wyczuł intencje strzelca!

19 minuta – kąśliwy strzał Forsella z 35 metra z rzutu wolnego, bramkarz Wisły wybija na rzut rożny.

23 minuta – żółto-czerwoni próbują atakować gospodarzy, ale nie mają pomysłu jak sforsować obronę Wisły, rażą niedokładnością podań.

24 minuta – bardzo groźna akcja Wisły, w zamieszaniu na polu karnym kielczanie mieli mnóstwo szczęścia… Powinno być 2:0.

26 minuta – kolejna strata Korony w środku pola i Wisła groźnie zaatakowała, strzelał z 11 metra Wojtkowski, ale został zablokowany.

27 minuta - faulowany Szumusik i żółtko dla Hołowni. Sędzia ogląda jeszcze sytuację poprzez system VAR  i zmienia decyzję – bezpośrednia czerwona kartka dla Hołowni! Kontrowersyjna decyzja! Szymusik musi opuścić boisko, pojawia się na nim Spychała.

33 minuta – groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego, Gardawski wybija na rzut rożny dla Wisły. Kielczanie nie potrafią oddalić niebezpieczeństwa i Niepsuj znowu bezkarnie atakuje w polu karnym.

34 minuta – Gol  dla Korony! Strzelcem wychowanek, Daniel Szelągowski! Szybka kontra Korony, dokładne podanie Gardawskiego i Szelągowski strzela w krótki róg z 7 metra. Brawo!

36 minuta - Kozioł wybija dokładnie do Radina, który strzela z 16 metra, ale niestety niecelnie. Korona mogła prowadzić! Piłkarz Korony domagał się rzutu karnego, ponieważ po oddaniu strzału bramkarz Wisły wpadł w niego, ale sędzia nie reaguje.

39 minuta – dobre dośrodkowanie Spychały, ale żaden z Koroniarzy nie dochodzi do piłki w polu karnym.

40 minuta – Korona znowu traci piłkę w środku pola, Wojtkowski miał świetną sytuację, ale źle przyjął piłkę i strzelił bardzo słabo.

40 minuta – Forsell strzela z 18 metra w poprzeczkę. Ależ Wisła miała teraz szczęście!

41 minuta – Forsell próbuje z 40 metra, ale bez powodzenia.

45 minuta – walka w środku pola, z której nic nie wynika.

45 minuta +2 – Boguski próbuje strzelać  z dystansu, ale bardzo niecelnie.

Korona wróciła z "dalekiej podroży". Przegrywała 1:0, a Wisła miała rzut karny. Na szczęście w bramce kielczan jest Marek Kozioł! Obronił karnego, a potem sytuacja odmieniła się. Hołownia otrzymał czerwoną kartkę i Koroniarze poczuli szansę. Żółto-czerwoni wyrównaniu po składnej akcji, a potem mieli jeszcze szanse na objęcia prowadzenia. Goście są aktywni, oddali więcej strzałów od Wiślaków (9-6).

46 minuta – zaczyna Wisła. Zmiana w drużynie gospodarzy , boisko opuszcza Chuca, pojawia się na nim Pawłowski.

48 minuta – kontra Korony, falowany Radin i żółtą kartką ukarany Janicki.

50 minuta – faul za faulem, nerwowo i duże zamieszanie na boisku.

53 minuta – w polu karnym faulowany Gardawski, ale sędzia nie pokazał na 11 metr, nie skorzystał też z VAR-u.

56 minuta – Cebula otrzymuje zasłużenie żółtą kartkę.

59 minut – Wojtkowski z żółtą kartką, cały czas nerwowo na boisku.

61 minuta – świetna akcja Korony, ale niestety do dośrodkowania Szelągowskiego nie mógł dojść Kiełb.

61 minuta – boisko opuszcza Cebula , wchodzi Długosz, kolejny młody piłkarz Korony na boisku.

63 minuta – żółtko dla Bashy.

64 minuta – ależ szansa dla Korony! Jak tego Jacek Kiełb nie trafił z 3 metra…? Dośrodkowywał wzdłuż bramki Spychała. Powinno być 2:1 dla Korony…

67 minuta – żółta kartka dla Klemenza za faul na Szelągowskim, ale powinna być czerwona.

74 minuta – Korona panuje w środku pola, ale brakuje strzałów.

75 minuta – dobrze w polu karnym zachował się Długosz, ale jego strzał był za lekki.

76 minuta – z żółtą kartką Niepsuj, falował Długosza.

77 minuta – strzał Szelągowskiego z 16 metra, ale 2 metry obok bramki.

79 minuta – Korona atakuje, ale nie ma pomysłu jak sforsować obronę gospodarzy, za dużo chaosu w ataku. Wisła zamknięta na 20 metrze.

80 minuta – na boisku pojawia się młodziutki Ivo Kaczmarski (schodzi Radin).

87 minuta  - świetny strzał Forsella, broni Lis.

87 minuta – jeszcze lepsze uderzenie Kiełba, ale bramkarz Wisły znowu wychodzi obronną ręką.

89 minuta – Lis wypuszcza piłkę z rąk po rzucie rożnym, ale żaden z piłkarzy Korony tego nie wykorzystał. Była szansa…

90 minuta – Kovacević umieszcza piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał wcześniej faul piłkarza Korony.

90 minuta – Korona zamyka Wisłę, ale nie potrafi wykorzystać przewagi.

94 minuta – Kozioł dobrze broni strzał z rzutu wolnego.

94 minuta – sędzia kończy mecz, niewykorzystana szansa Korony…

Wisła Kraków – Korona Kielce – 1:1 (1:1)

Gole: Turgeman (6 minuta), Szelągowski (34 minuta)

Wisła: Lis – Sadlok, Janicki, Klemenz, Niepsuj – Basha, Boguski – Hołownia, Chuca, Wojtkowski – Turgeman

Rezerwowi: Buchalik, Drzazga, Wasilewski, Tupta, Duda, Szot, Buksa, Hoyo-Kowalski, Pawłowski.

Korona: Kozioł – Gardawski, Kovacevic, Tzimopoulos, Szymusik – Radin, Cebula, Żubrowski, Kiełb – Forsell, Szelągowski

Rezerwowi: Osobiński, Pierzchała, Długosz, Gnjatić, Górski, Kaczmarski, Sowiński, Lisowski, Papadopulos.