Nieprzekonujące zwycięstwo Industrii z KPR-em Legionowo

sobota, 18 listopada 2023 19:20 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 12. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała domowy mecz z KPR Zepter Legionowo 39:32. Najwięcej bramek dla kielczan - 13 - zdobył Artsem Karalek.

W składzie mistrzów Polski tym razem zabrakło kontuzjowanego Arkadiusza Moryty oraz odpoczywających po meczu z RK Zagrzeb Andreasa Wolffa, Dylana Nahiego i Nicoli Tournata. W kadrze znalazł się natomiast Cezary Surgiel.

Na trybunach Hali Legionów zasiadł selekcjoner reprezentacji Francji – Guillaume Gille. 47-latek mógł obejrzeć w akcji zatem tylko jednego podopiecznego - Benoita Kounkouda.

Na otwarcie wyniku kibice czekali do 4. minuty, kiedy to bramkę rzucił Mateusz Chabior. Szybko trafieniem odpowiedział Artsem Karalek.

Kolejne fragmenty to wyrównana gra mistrza Polski z beniaminkiem Orlen Superligi. Wynik oscylował wokół remisu, a podopieczni Tałanta Dujszebajewa nie zdołali wyjść na kilkubramkowe prowadzenie.

Po kwadransie meczu gospodarze prowadzili 6:5 po rzucie Aleksa Dujszebajewa. W 19. minucie Sławomir Lewandowski wyprowadził KPR na prowadzenie 7:8.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części gry na tablicy wyników widniał remis 9:9. Od tej pory kielczanie zaczęli budować swoją przewagę.

W 25. minucie na pierwsze trzybramkowe prowadzenie (13:10) wyprowadził Benoit Kounkoud wykorzystując wrzutkę Cezarego Surgiela. Po kolejnych trafieniach francuskiego lewoskrzydłowego, Artsema Karaleka oraz Szymona Sićki przewaga urosła do sześciu trafień. Do przerwy 20-krotni mistrzowie kraju prowadzili 18:12.

Początek drugiej połowy spotkania to wyrównana gra obu drużyn.

Na dziewiętnaście minut przed końcem sobotniego pojedynku po bramce Igor Karacicia Industria Kielce prowadziła 25:18. Wypracowana przewaga nie zmieniła się do pięćdziesiątej minuty. Wtedy to po dwóch bramkach KPR-u tablica wyników wskazywała rezultat 30:26.

Ostatecznie „żółto-biało-niebiescy” wygrali mecz z beniaminkiem 39:32.

W najbliższy czwartek (23 listopada) do Kielc przyjedzie chorwacki RK Zagrzeb. Początek spotkania 8. kolejki Ligi Mistrzów o godzinie 18.45.