Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Konserwacja obrazów przedstawiających Jana Wielopolskiego i jego trzy żony. Niedziela w Muzeum

Podczas najbliższego spotkania z cyklu "Niedziela w Muzeum" konserwator dzieł sztuki opowie o pracach konserwatorskich przy zespole portretów przedstawiających Jana Wielopolskiego i jego trzy kolejne żony.

Praca przy wizerunkach skłoniła wykonawców do bliższego zainteresowania się osobami, z którymi spędzili wiele czasu. Uczestnicy wykładu dowiedzą się m. in. jak stan zachowania obrazów pomógł w odczytaniu historii obiektów, która z dam w trakcie poprzednich zabiegów otrzymała nową suknię i czy wiadomo jak wyglądała poprzednia. Konserwator przedstawi powody, dla których zdecydowano się na zmianę ram przy obrazach. 

Podczas wykładu zostaną scharakteryzowane kobiety z wizerunków: Aniela Febronii z Koniecpolskich, Konstancja Krystyna z Komorowskich i Maria Anna de la Grange d' Arquien. Porównując inne wizerunki omawianych kobiet będzie można zastanowić się nad prawidłowością identyfikacji sportretowanych. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Misztal, główny konserwator Muzeum Narodowego w Kielcach.

Wykład odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia, w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Wstęp jest bezpłatny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO