Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Patriotyczne spotkanie z himalaistami

Uczestnicy wielu wypraw w najwyższe góry świata Rafał Fronia i Piotr Tomala będą gośćmi spotkania, które odbędzie się 17 listopada w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Himalaiści opowiedzą o niecodziennych wyzwaniach i biało-czerwonym proporcu, który towarzyszył im podczas wyprawy zakończonej zdobyciem Nanda Devi East 2 lipca 1939 roku.

Spotkanie z uczestnikami wielu wypraw w najwyższe góry świata, w tym Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w 2018 roku jest dopełnieniem wystawy o historii barw narodowych "Biel, Czerwień, Braterstwo", organizowanej z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas spotkania z alpinistami, jakie poprowadzi kurator wystawy dr Paweł Grzesik, mowa będzie o niecodziennych wyzwaniach, które mogą stanowić dla innych inspirację, a jednocześnie reprezentują barwy biało-czerwone poza granicami państwa.

Będzie to również okazja do zwrócenia uwagi na wyjątkowy eksponat, jaki znalazł się na wystawie, tj. biało-czerwony proporzec, który towarzyszył polskim alpinistom podczas uznawanej za początek polskiego himalaizmu wyprawy, zakończonej zdobyciem Nanda Devi East (7434 m n.p.m.) 2 lipca 1939 roku. 

Wstęp na spotkanie z himalaistami jest bezpłatny. Początek o godzinie 17. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Niepodległa. Barwy i brzmienia", który został dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO