Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO] Młodzi spotkali się w Wiślicy oraz… online

niedziela, 21 czerwca 2020 04:17 / Autor: Michał Łosiak
[VIDEO] Młodzi spotkali się w Wiślicy oraz… online
[VIDEO] Młodzi spotkali się w Wiślicy oraz… online
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Pomyślmy jak podążamy za Jezusem i jak dbamy o skarb naszej wiary – mówił biskup Jan Piotrowski podczas Diecezjalnego Spotkania Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Jak co roku, wydarzenie odbyło się w Wiślicy. Tym razem pod hasłem „Wstań, daję ci imię nowe”.

Ze względu na pandemię tegoroczne Spotkania odbyły się w wiślickiej kolegiacie, wzięli w nich udział przedstawiciele poszczególnych wspólnot oraz ich duszpasterze. Wydarzenie transmitowane było za pośrednictwem mediów społecznościowych. Rozpoczęła je prezentacja działalności Centrum Duszpasterskiego Wesoła54, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Światło-Życie i innych wspólnot diecezjalnych.

Uroczystą Mszę Świętą odprawił biskup kielecki Jan Piotrowski. W słowie skierowanym do młodzieży pasterz naszej diecezji przypomniał historię kolegiaty w Wiślicy i mówiąc o kluczowym znaczeniu sakramentu Chrztu Świętego, zauważył jak ważna jest w życiu chrześcijan znajomość samego Chrystusa.

– Idąc drogą chrześcijańskiego powołania potrzebna jest nam świadomość, że nie jesteśmy nadludźmi, ale jesteśmy kimś, kogo Bóg kocha swoją wierną miłością w Jezusie Chrystusie. Nowe imię to nowa przyszłość i nowe wyzwania, ale zawsze to samo źródło miłości i prawdy, nadziei i pokoju. To Bóg, który jest miłością. Czy wiemy, z kim zaczynamy nasze życie jako ochrzczeni? Najprawdopodobniej ta świadomość nie jest aż tak głęboka, bo w przeciwnym razie żylibyśmy zupełnie inaczej. Wielu tego nie wie i dlatego błąka się po świecie, szukając nowych mistrzów i nauczycieli. W tym jest piękno człowieka, że może się doskonalić przez całe życie, dlatego trzeba nam być w szkole Maryi, aby od niej uczyć się całej prawdy o Jezusie Chrystusie – mówił biskup kielecki.

Wislica1

Posłuchaj całej homilii:

Po Mszy Świętej specjalną konferencję do młodzieży wygłosił ksiądz Bogusław Kowalski, rekolekcjonista i przyjaciel zmarłego niedawno księdza Piotra Pawlukiewicza. – Człowiek wierzący to człowiek w drodze, a w drodze są lepsze i gorsze momenty. Życie to czas zasługiwania na Niebo. Nikt nie wie, ile mamy tego czasu i albo go wygrywamy, albo przegrywamy. Trzeciej drogi nie ma. Nie chodzi jedynie o sukcesy zawodowe i majątek. Przede wszystkim o to, czy wygramy nasze życie z perspektywy zbawienia – tłumaczył kapłan.

Wislica3

Spotkanie zakończył koncert Krzysztofa Antkowiaka, kompozytora, autora tekstów i producenta, znanego z przeboju „Zakazany Owoc”, a także autora pieśni religijnych.

Wislica4

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO