Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

#WakacyjneMsze. Wyjątkowa akcja internautów

poniedziałek, 06 lipca 2020 11:55 / Autor: Michał Łosiak
#WakacyjneMsze. Wyjątkowa akcja internautów
#WakacyjneMsze. Wyjątkowa akcja internautów
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Z hasztagiem #WakacyjneMsze możemy zamieszczać na portalach społecznościowych zdjęcia z kościołów, które odwiedzamy podczas letniego wypoczynku. – W ten sposób dzielimy się odkrywanymi miejscami, ale również dajemy świadectwo naszej wiary – mówi ks. Pawetł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Co roku podczas wakacji wielu z nas odwiedza różne parafie, żeby spełnić obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. – Wszyscy mamy prawo do wakacji, ale nie można w tym czasie rezygnować z niedzielnych Mszy Świętych, które są nam potrzebne do dobrego funkcjonowania duchowego, podobnie jak wypoczynek. W mediach społecznościowych możemy publikować zdjęcia z kościołów i kaplic, które odwiedzamy, używając hasztagu #WakacyjneMsze – mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik KEP zauważa także, że różnice językowe nie powinny stanowić przeszkody w uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii. – Nawet jeśli jesteśmy za granicą i nie znamy dobrze miejscowego języka, warto udać się na niedzielną Mszę świetą. Czytania liturgii słowa i teksty mszalne z danego dnia możemy odnaleźć na wielu stronach internetowych – dodaje.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO