Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Dziś w Wiślicy początek pielgrzymki. Transmisja Mszy Świętej o godzinie 18 w Radiu eM Kielce

środa, 05 sierpnia 2020 07:24 / Autor: Michał Łosiak
Dziś w Wiślicy początek pielgrzymki. Transmisja Mszy Świętej o godzinie 18 w Radiu eM Kielce
Dziś w Wiślicy początek pielgrzymki. Transmisja Mszy Świętej o godzinie 18 w Radiu eM Kielce
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już dziś Mszą Świętą w Wiślicy rozpocznie się 39. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Transmisję Eucharystii wysłuchacie na antenie Radia eM Kielce o godzinie 18.

W tym roku pielgrzymi wyruszą pod hasłem „Oto wielka tajemnica wiary”. Homilie podczas codziennych Mszy Świętych będzie wygłaszał ksiądz Leszek Starczewski.

–  Z punktu widzenia teologicznego nie mamy większego bogactwa od Eucharystii, o której św. Jan Paweł II pisał, że „buduje Kościół, który żyje z Eucharystii”. Dla nas, misjonarzy, Eucharystia była kompasem i busolą wskazującą dynamikę pracy misyjnej i duszpasterskiej i dalej tak jest. Dzięki Bogu, ta rzeczywistość w naszej diecezji nie jest rzadkością, ponieważ Msze Święte sprawowane są u nas każdego dnia – wyjaśnia biskup kielecki Jan Piotrowski.

Sama pielgrzymka, z powodu pandemii koronawirusa, przejdzie w nieco inny sposób, niż zawsze. Sposobem na bezpieczną, modlitewną wędrówkę na Jasną Górę będzie sztafeta złożona z poszczególnych grup pielgrzymkowych.

– Liczymy na to, że w parafiach będą organizowane grupy duchowe. Mamy nadzieję na każdą modlitwę tych, którzy pozostają w domu i mogą pomodlić się we własnych intencjach. Zaniesiemy je na Jasną Górę. Warto dowiedzieć się także, w jakiej formie i o której godzinie organizowane są modlitwy w poszczególnych wspólnotach parafialnych. W łączności duchowej z pielgrzymką pomoże diecezjalne Radio eM Kielce, które będzie prowadziło transmisje – mówi ks. Grzegorz Stachura, kierownik duchowy pielgrzymki.

Transmisja Mszy Świętej z Wiślicy dziś o godzinie 18 w Radiu eM Kielce (107,9 i 91,8 FM)

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I PLAN PIELGRZYMKI

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO