Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski w Radiu Maryja: Misją Kościoła jest głoszenie światu Dobrej Nowiny

sobota, 05 września 2020 09:50 / Autor: Marzena Rygiel
Biskup Jan Piotrowski w Radiu Maryja: Misją Kościoła jest głoszenie światu Dobrej Nowiny
Biskup Jan Piotrowski w Radiu Maryja: Misją Kościoła jest głoszenie światu Dobrej Nowiny
Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

– Jeśli wiemy jakie jest zadanie Chrystusa, będziemy mieć pewność czym jest Kościół jako wspólnota – mówił na antenie Radia Maryja w katechezie „Z Kościołem w III Tysiąclecie” biskup kielecki Jan Piotrowski.

– Kościół w żadnych okolicznościach nie jest zwolniony z głoszenia Ewangelii. Pan Bóg nie wykluczył nikogo z daru wiary, bo rozesłał apostołów, aby szli na krańce ziemi i głosili Dobrą Nowinę. „Bóg tak umiłował świat, żeby każdy, kto w niego wierzy miał życie wieczne”. Czy ktoś dał komukolwiek lepszą propozycję?– pytał biskup.

Biskup podczas katechezy przywołał między innymi postaci apostołów, papieża Franciszka i świętego Jana Pawła II.

– Trzeba przypomnieć, że papież Polak był największym misjonarzem naszych czasów. Pouczał nas, że misja Chrystusa powierzona Kościołowi nie została wypełniona do końca. Ona dopiero się rozpoczyna i musimy zaangażować w to nasze całe siły – mówił.

Pasterz naszej diecezji wspomniał też, że każdy w wypełnianiu obowiązku musi być niestrudzony, pokorny i mężny jak Chrystus i Jego apostołowie. Nie można się zniechęcać i zaprzestać głoszenia Dobrej Nowiny, a także w niczym nie można wykorzystywać Ewangelii na własny użytek.

Duszpasterz zwrócił uwagę także na właściwe celebrowanie niedzieli.

– Z przeżywanej, a nie obserwowanej Eucharystii zrodzi się Duch prawdziwego świadectwa wiary. Bez Eucharystii nie ma prawdziwego Kościoła. Jeśli żyjemy zanurzeni w życiu Eucharystycznym, nasza wiara stanie się darem dla tych, którzy jeszcze nie znają Jezusa. Na mocy chrztu wszyscy jesteśmy misjonarzami. Nie traćmy zbyt łatwo duchowych dóbr – napomniał i podsumował duszpasterz.

Posłuchaj całej katechezy:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO