KOŚCIÓŁ
Biskup Jan Piotrowski: Pan Bóg daje nam znaki


Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił dziś (19 lutego) o poranku Mszę Świętą w bazylice katedralnej.
Eucharystia sprawowana była przed ołtarzem Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.
– Pan Bóg daje nam znaki różnego rodzaju. Jedne są łatwe do odczytania, inne trudne. Ten z dalekiej przeszłości biblijnej, jakim był potop, jest znakiem przez współczesnych nie do zrozumienia, ale Bóg chce, aby człowiek się oczyszczał, przemieniał i wielbił go czystym sercem. Jednocześnie Bóg w Jezusie Chrystusie okazuje człowiekowi miłość, dostrzega jego potrzeby, jego słabości – mówił Pasterz naszej diecezji.
Przypomnijmy, że w dni powszednie codzienną poranną Mszę Świętą z kieleckiej katedry o godzinie 6.30 transmituje Radio eM Kielce. Niedzielnej Eucharystii wysłuchacie zaś o godzinie 11.




![[FOTO] Pielgrzymka na Jasnej Górze! Wierni dotarli do Matki Bożej](/media/k2/items/cache/341831874eea03b6f9d71ce63f761339_L.jpg)

![[TRANSMISJE] Dziś pielgrzymka wejdzie na Jasną Górę](/media/k2/items/cache/c976aed330bad5dc0c8e508ee3506006_L.jpg)

