Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu już 16 sierpnia

poniedziałek, 10 sierpnia 2020 12:00 / Autor: Michał Łosiak
Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu już 16 sierpnia
Fot. episkopat.pl
Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu już 16 sierpnia
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Biskup kielecki Jan Piotrowski ogłosił niedzielę, 16 sierpnia, Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. W kościołach naszej diecezji zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna na rzecz poszkodowanych.

Przypomnijmy, że 4 sierpnia doszło w Bejrucie do wybuchu saletry amonowej w portowym magazynie. Zginęło co najmniej 158 osób, ponad sześć tysięcy odniosło obrażenia, a w samym mieście zniszczony został port i wiele budynków.

„Czynię swoim „Apel” Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i ogłaszam niedzielę, 16 sierpnia, Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Do modlitwy powszechnej dołączmy wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii, a przed kościołami zorganizujmy zbiórkę pieniężną na rzecz poszkodowanych”, napisał biskup kielecki Jan Piotrowski.

„Niech poczucie chrześcijańskiego obowiązku pomocy drugiemu człowiekowi, który znalazł się w potrzebie, przynagli nas do realizacji ewangelicznego nakazu miłości bliźniego”, dodał pasterz naszej diecezji.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO