KOŚCIÓŁ
[FOTO] Tysiące osób uwielbiało Jezusa w kieleckim parku
![[FOTO] Tysiące osób uwielbiało Jezusa w kieleckim parku](/media/k2/items/cache/254e4b00844a5fe28c864021d8aafb03_XL.jpg)
![[FOTO] Tysiące osób uwielbiało Jezusa w kieleckim parku](/media/k2/items/cache/254e4b00844a5fe28c864021d8aafb03_L.jpg)
Za nami XI Uwielbienie W Centrum Miasta Kielce. W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem: „Wzywam Imię Twe”.
Wierni zgromadzili się przy muszli koncertowej w kieleckim Parku Miejskim. Na scenie zagrał zespół To ON. Rozpoczął on modlitewne spotkanie przewodnim utworem Uwielbienia – „W Nim jest siła”.
Jak co roku kieleckiej formacji towarzyszyli wyjątkowi, muzyczni goście.
– Ja bardzo lubię przyjeżdżać do Kielc, ale z waszym zespołem wystąpiłam pierwszy raz. Bardzo mi się podoba ta inicjatywa „w centrum miasta”, bo właśnie w taki sposób powinniśmy się dzielić swoją wiarą jako chrześcijanie. To naprawdę wyjątkowy czas – powiedziała Gabi Gąsior.
– Bardzo chciałem podziękować za zaproszenie, bo te wspólne uwielbienia są zawsze czasem łaski. To ważne momenty, na szczęście coraz częściej podejmujemy takie inicjatywy. Tutaj pojawił się Pan Jezus, a zanim to się stało, przygotowaliśmy się do tego poprzez modlitwę śpiewem. Cieszę się, że poprzez to co robię, właśnie do tego mogę prowadzić – zaznaczał Paweł Chustak.
Licznie zgromadzeni uczestnicy wysłuchali także świadectwa Grzegorza Czerwickiego, autora książki „Nie jesteś skazany”. Mężczyzna opowiedział o nawróceniu, które dokonało się w więzieniu.
– Najważniejszy w historii mojego życia jest moment, w którym zacząłem otwierać się na łaskę Boga. W więzieniu polecił mi Pismo Święte ateista, a ja kupiłem je wtedy za dwa papierosy. Gdy zaczął czytać Nowy Testament odkrywałem osobę, którą zacząłem poznawać. Dzięki Niemu stopniowo zmieniłem swoje życie. To Jezus – mój przyjaciel – opowiadał Czerwicki.
Około godziny 21, sprzed seminarium wyruszyła procesja, w której przeszli: ministranci, dzieci sypiące kwiaty, Tarabaniarze z Iwanisk oraz diakon z Najświętszym Sakramentem. W tym czasie przed sceną wystąpił zespół taneczny Kryształki z Daleszyc, który swoim układem oddał cześć Jezusowi. Gdy procesja dotarła do miejsca centralnego diakon umieścił monstrancje na podeście. Po adoracji, błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem udzielił Biskup Kielecki Jan Piotrowski.
Wydarzenie było w całości transmitowane na antenie Radia eM Kielce oraz w wersji video w mediach społecznościowych radia.
Zobacz zdjęcia: Wydarzenie oraz Publiczność.

![[FOTO+VIDEO] Uwielbili Pana Boga w Centrum Kielc](/media/k2/items/cache/0b0aa366ff3263899c6f7b5d1c97ade2_L.jpg)
![[TRANSMISJA] Rozpoczęło się Uwielbienie w Centrum Miasta](/media/k2/items/cache/afecc428c0e0fed878d6188f52d125e4_L.jpg)





