KOŚCIÓŁ
Ksiądz Krzysztof Banasik: Program "Wakacji z Caritas" oparty na wartościach chrześcijańskich
Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczyna akcję „Wakacje z Caritas”, w ramach której organizowane są kolonie i półkolonie dla dzieci i młodzieży. Opowiadał o niej ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas w programie „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat.
- Zawsze staramy się o to, żeby program był oparty na wartościach chrześcijańskich. Jesteśmy kościelną organizacją i na tym nam zależy. Na naszych koloniach są duszpasterze, jest modlitwa i Eucharystia. Oczywiście wszystko jest w atrakcyjnym dla dzieci klimacie. W tym roku zaproponowaliśmy dodatkowo encyklikę papieża Franciszka „Laudato Si”. Będziemy starali się więc wszczepiać dzieciom postawy proekologiczne. Chcemy im pokazać, że musimy dbać o nasz piękny świat, dany przez Boga – mówi ks. Krzysztof Banasik

![Boże Ciało w diecezji kieleckiej [LISTA]](/media/k2/items/cache/2f598cf8927ff87a91f027eb070c814a_L.jpg)





![[FOTO] Uwielbili Pana Boga w Centrum Kielc](/media/k2/items/cache/0b0aa366ff3263899c6f7b5d1c97ade2_L.jpg)
![[TRANSMISJA] Rozpoczęło się Uwielbienie w Centrum Miasta](/media/k2/items/cache/afecc428c0e0fed878d6188f52d125e4_L.jpg)