Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ksiądz profesor Marcin Kowalski w Papieskiej Komisji Biblijnej

czwartek, 21 stycznia 2021 13:05 / Autor: Michał Łosiak
Ksiądz profesor Marcin Kowalski w Papieskiej Komisji Biblijnej
Ksiądz profesor Marcin Kowalski w Papieskiej Komisji Biblijnej
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Kapłan diecezji kieleckiej, ksiądz profesor Marcin Kowalski, został członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej. – To wyróżnienie, ale również wyzwanie i z pewnością także zaskoczenie – mówi biblista w rozmowie z Radiem eM Kielce.

Papieska Komisja Biblijna złożona jest z kardynałów i naukowców. Powstała w 1902 roku. Decyduje o  stanowisku Kościoła wobec Biblii i nauk biblijnych.

– Na początku miała ona strzec i dbać o prawowierność badań biblijnych. Od lat siedemdziesiątych jest ona bardziej naukowa i opracowuje pewne kwestie związane z naukami biblijnymi – tłumaczy ksiądz prof. Marcin Kowalski.

W rozmowie z naszym radiem ksiądz Kowalski przyznaje, że dołączenie do komisji odbiera jako wyróżnienie, ale również wyzwanie i zaskoczenie.

– To grono biblistów z całego świata. Bycie częścią tego zespołu to również ogromne zaufanie dla Kościoła w Polsce, ponieważ mieliśmy już Polaków w tym ciele – przypomina nasz rozmówca.

Z Papieskiej Komisji Biblijnej odchodzi teraz ksiądz profesor Henryk Witczyk, który również jest kapłanem diecezji kieleckiej.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO