Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Nasi biskupi udają się z wizytą do papieża Franciszka

sobota, 23 października 2021 10:08 / Autor: Michał Łosiak
Nasi biskupi udają się z wizytą do papieża Franciszka
Nasi biskupi udają się z wizytą do papieża Franciszka
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w niedzielę, 24 października, biskup kielecki Jan Piotrowski wraz z biskupami pomocniczymi naszej diecezji udadzą się do Rzymu z wizytą Ad limina Apostolorum. Spotkanie z papieżem Franciszkiem zaplanowano dzień później.

Biskupi są zobowiązani do wizyty Ad limina Apostolorum co pięć lat. Sam termin oznacza „do progów Apostołów” i właśnie w trakcie pobytu w Rzymie odwiedzane są groby świętych Piotra i Pawła. Biskupi przedstawiają także papieżowi sprawozdanie z działalności ich diecezji.

25 października wizytę rozpoczynają dwie archidiecezje – krakowska, w skład której wchodzi diecezja kielecka oraz katowicka.

– Mając doświadczenie poprzednich spotkań z papieżem Franciszkiem, chcemy się wsłuchiwać w jego głos. Każdy z biskupów ma jednak również jakąś troskę o swój Kościół i wypracowany plan na najbliższy czas. Księża biskupi z satysfakcją wracają po tej wizycie – mówił Radiu eM Kielce biskup Jan Piotrowski.

Pasterz naszej diecezji już po raz drugi wyruszy z wizytą Ad limina Apostolorum.

– Moją troską są wyzwania duszpasterskie wpisujące się w niemiłą sytuację panującej pandemii. Dziękuję Panu Bogu za to co mamy, co wspólnie wypracowaliśmy i co jest darem ludzi dobrego serca i pobożności oraz ofiarności. Jest się z czego cieszyć. To będzie nasz podarunek dla Ojca Świętego, a także podziękowanie za jego słowo i błogosławieństwo dla jubileuszowej katedry – dodał biskup kielecki.

Kuria Diecezjalna zachęca do modlitwy w intencji Ojca Świętego i biskupów udających się z wizytą Ad limina Apostolorum.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO