Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Odznaczą zasłużonych dla misji. W środę spotkała się kapituła

środa, 16 września 2020 12:38 / Autor: Michał Łosiak
Odznaczą zasłużonych dla misji. W środę spotkała się kapituła
Odznaczą zasłużonych dla misji. W środę spotkała się kapituła
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego odbyły się w środę obrady Kapituły Medalu Benemerenti in Opere Evangelizacionis przyznawanego osobom i instytucjom zasłużonym dla misji. – Chcemy pokazywać postaci służące dziełu misyjnemu – tłumaczy ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych.

Zasłużeni dla działalności misyjnej, służący jej modlitwą i cierpieniem, wspierający misje materialnie oraz medialnie – w tych czterech kategoriach zostanie przyznany Medal Benemerenti in Opere Evangelizacionis, podczas uroczystej gali 19 października w Warszawie. Dziś w Kielcach odbyło się spotkanie kapituły nagrody.

– Warto pokazywać piękne przykłady służby misjom – zarówno misjonarzy, jak i osoby wspierające to dzieło. Nie tak łatwo jest wyłuskać z wielkiego grona osób tych kilka przykładów. Chcemy im przez ten medal serdecznie podziękować – przyznaje ks. Tomasz Atłas. W każdej kategorii nagrodzone zostaną trzy osoby.

Jak mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż, jeden z członków kapituły, kandydatów do medalu jest bardzo dużo. – W jednej z kategorii mamy kilkadziesiąt osób. Zgłoszeń dokonują środowiska zakonne i diecezjalne. Wybór będzie niezwykle trudny – dodaje.

Obradom przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO