Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

czwartek, 13 sierpnia 2020 11:19 / Autor: Michał Łosiak
Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę
Fot. diecezja.kielce.pl
Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Po ośmiu dniach modlitewnej wędrówki i ponad dwustu kilometrach na trasie 39. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w samo południe dotarła do częstochowskiego sanktuarium. Pielgrzymkę zakończy uroczysta Eucharystia.

Wczoraj pątnicy doszli do Mstowa, skąd o godzinie szóstej kolejna grupa wyruszyła w kierunku częstochowskiego sanktuarium. – Biało-niebieska przeszła od Mstowa, przez Przeprośną Górkę, aż na Jasną Górę. To szczęściarzei, bo są osobiście, ale szczęściarzami jesteśmy wszyscy, bo oni wprowadzają nas i zanoszą nasze wszystkie modlitwy – mówi ksiądz Grzegorz Stachura, kierownik duchowy pielgrzymki.

O godzinie 12.30 pątnicy wezmą udział w uroczystej Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu, na której homilię wygłosił biskup kielecki Jan Piotrowski.

W tym roku pielgrzymi szli pod hasłem „Oto wielka Tajemnic Wiary”, prowadząc na szlaku rozważania dotyczące Eucharystii. Podczas ostatniego etapu zastanawiali się nad Tajemnicą Matki Łaski Bożej. – Możemy użyć pięknej metafory: Maryja jest pierwszym tabernakulum, w którym znajduje się Jezus Chrystus. Jest osobą, która ściśle zjednoczyła się ze swoim Synem, nie tylko fizycznie, ale także duchowo – tłumaczył ks. Adam Wilczyński, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Zapytaliśmy pielgrzymów o ich przeżycia związane z wejściem na Jasną Górę. – To zawsze wzruszający moment. Śpiewamy „Te Deum”, kiedy tylko dostrzeżemy jasnogórską wieżę. Jest przepięknie i niesamowicie. To trzeba po prostu przeżyć – mówi Ola z grupy biało-niebieskiej.

39. Kielecka Piesza Pielgrzymka rozpoczęła się 5 sierpnia od Mszy Świętej w Wiślicy. Ósmego sierpnia dotarła do Kielc, żeby dziś dotrzeć przed Cudowny Obraz Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO