Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Pomóżmy hospicjum! Wyjątkowa akcja na rzecz kieleckiej placówki

wtorek, 26 stycznia 2021 12:02 / Autor: Michał Łosiak
Pomóżmy hospicjum! Wyjątkowa akcja na rzecz kieleckiej placówki
Pomóżmy hospicjum! Wyjątkowa akcja na rzecz kieleckiej placówki
Michał Łosiak
Michał Łosiak

„Serce dla hospicjum” to coroczna akcja na rzecz Hospicjum Caritas im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Włączyć się w pomoc dla tej szczególnej placówki może każdy z nas.

Już 11 lutego obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Chorego, zaś 14 lutego – Wspomnienie św. Walentego, czyli popularne Walentynki. Z tej okazji wolontariusze prowadzą akcję „Serce dla hospicjum”, poprzez którą możemy wspomóc placówkę Caritas w Kielcach. W tym roku działania prowadzone są w zmienionej formie.

– Proponujemy zaplanowanie akcji w swoim środowisku, czyli w pracy, szkole lub parafii i zgłoszenie się do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu po puszkę, metki, celofan i tasiemkę. Należy upiec pierniczki i inne ciasteczka w kształcie serc i rozprowadzić je jako cegiełki na rzecz Hospicjum w Kielcach w okolicach wspomnianych dwóch dat – tłumaczy Monika Wilk z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu.

Pacjenci przebywają w placówce bezpłatnie.

– Oprócz stałego dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia potrzebne są jednak również inne środki w postaci dobrowolnych darowizn. Ważna jest także pamięć o osobach w hospicjum. Nasza akcja ma w tym pomóc – dodaje nasza rozmówczyni.

Kontakt w sprawie akcji: wolontariat.kielce@caritas.pl lub tel.: 664-031-039.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO