Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Przed nami Tydzień Misyjny

sobota, 23 października 2021 11:10 / Autor: Michał Łosiak
Przed nami Tydzień Misyjny
Przed nami Tydzień Misyjny
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w najbliższą niedzielę, 24 października, będziemy w całym Kościele obchodzili Światowy Dzień Misyjny. Przedostatnia niedziela października rozpocznie Tydzień Misyjny.

Niedziela misyjna to dzień solidarności misyjnej wszystkich wiernych.

„Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny to czas modlitwy  w intencji tych, którzy zostali posłani przez Kościół, aby głosić Ewangelię, jak również czas modlitwy za tych, którzy oczekują na Dobrą Nowinę. Zgodnie z nauczaniem Kościoła, na mocy Chrztu Świętego wszyscy jesteśmy misjonarzami, dlatego chcemy dzielić się wiarą, która umacnia się, gdy  jest przekazywana! Proszę więc serdecznie o modlitwę za naszych kieleckich misjonarzy i za  tych wszystkich, którzy zostali posłani przez Kościół w Polsce do ponad 90  krajów świata”, napisał w swoim komunikacie biskup kielecki Jan Piotrowski.

W zeszłym roku Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce zebrały podczas Niedzieli Misyjnej i przekazały Stolicy Apostolskiej ponad 693 tysiące dolarów – na budowę kościołów, kaplic, domów parafialnych, a także formację katechistów, kapłanów i rozwój ewangelizacji medialnej.

Dzieła Misyjne powstały na początku XIX wieku. W latach dwudziestych XX w. zostały uznane za „papieskie” i zajmują dziś centralne miejsce we współpracy misyjnej. Ich celem jest budzenie świadomości misyjnej. Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony 14 kwietnia 1926 r. przez papieża Piusa XI i każdego roku we wszystkich diecezjach i parafiach na świecie jest obchodzony w przedostatnią niedzielę października. Dzień ten jest również świętem patronalnym Papieskich Dzieł Misyjnych, a szczególnie Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. W Polsce Światowy Dzień Misyjny, zwany również Niedzielą Misyjną, przedłuża się na cały tydzień.  W tym roku będzie obchodzony po raz 95.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO