Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Rekolekcje wielkopostne poświęcone świętemu Józefowi

niedziela, 21 marca 2021 17:29 / Autor: Beata Kwieczko
Rekolekcje wielkopostne poświęcone świętemu Józefowi
Rekolekcje wielkopostne poświęcone świętemu Józefowi
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Świętemu Józefowi są poświęcone rekolekcje wielkopostne, które rozpoczęły się w Sanktuarium św. Józefa, Opiekuna Rodziny na kieleckim Szydłówku. Poprowadzi je ks. Miłosz Hołda, filozof i wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Rekolekcje potrwają do piątku, 26 marca. Wierni mogą uczestniczyć codziennie we Mszach świętych z nauką, które będą odprawiane o godzinach 6.30, 9 i 18. W poniedziałek o godzinie 10 i 19 odbędzie się nauka stanowa dla kobiet, a we wtorek, o tych samych godzinach - dla mężczyzn.

Z kolei w środę o godzinie 9 odprawiona zostanie Msza święta dla osób chorych i starszych połączona ze spowiedzią oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki.

– Będziemy się zastanawiać, dlaczego dzisiaj warto wracać do świętego Józefa i o nim mówić. Będzie też mowa o milczeniu świętego Józefa i duchowości jego pracy – mówi ks. Miłosz Hołda.

– Oprócz tego, będziemy się zastanawiać nad świętym Józefem jako wychowawcą oraz kimś, kto tworzy rodzinę i uczy nas w niej żyć, ale również myśleć nad jego ciemnymi nocami. Na koniec spojrzymy na niego, jako na patrona w różnych możliwych okolicznościach i zwrócimy uwagę, dlaczego jest tak aktualny i dlaczego warto z nim żyć – tłumaczy i zachęca do udziału w rekolekcjach.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, mogą skorzystać z transmisji. Będzie ona dostępna na Facebooku parafii codziennie o godzinie 9.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO