Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ruch Czystych Serc zaprasza na uwielbienie do Buska-Zdroju

piątek, 07 maja 2021 08:36 / Autor: Michał Łosiak
Ruch Czystych Serc zaprasza na uwielbienie do Buska-Zdroju
Ruch Czystych Serc zaprasza na uwielbienie do Buska-Zdroju
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w niedzielę, 9 maja, w kościele św. Brata Alberta w Busku-Zdroju odbędzie się Uwielbienie Ite ad Joseph. Centralnym punktem wydarzenia organizowanego przez Ruch Czystych Serc będzie uroczysta Msza Święta.

Uwielbienie wpisuje się w czas peregrynacji obrazu św. Józefa w buskiej parafii.

– Tego dnia chcemy modlić się we wspólnocie, prosząc przez wstawiennictwo świętego Józefa o dar czystego serca. Będziemy gościć moderatora krajowego naszego ruchu. Uwielbienie będzie zwieńczeniem odbywającego się dzień wcześniej czuwania modlitewnego – tłumaczy ks. Dariusz Węgrzyn, diecezjalny moderator Ruchu Czystych Serc.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17. Uwielbienie poprowadzą przedstawiciele ruchu oraz zespół LUMEN. Po nim, o godzinie 18.30 wierni wezmą udział w nabożeństwie majowym, zaś o godzinie 19 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta , której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Jerzy Molewski z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii zagranicznej, zastępca redaktora naczelnego pisma „Miłujcie się” i moderatora krajowego Ruchu Czystych Serc.

– Modląc się i przyzywając wstawiennictwa świętego Józefa mamy świadomość, że czyste serce warunkuje szczęśliwe życie małżeńskie i rodzinne oraz nasze życie w miłości i wierności. Opiekun Jezusa i Maryi jest przykładem tego jak czynić z życia bezinteresowny i czysty dar – wyjaśnia ks. Dariusz Węgrzyn.

Z powodu przepisów sanitarnych Ruch Czystych Serc zaprasza również do łączności duchowej i do uczestnictwa we wspólnej modlitwie za pośrednictwem transmisji on line, która będzie udostępniona na facebooku wspólnoty RCS Kielce oraz na stronie https://rcs.org.pl/kielce/

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO