Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Rycerze Kolumba pomagają na okrągło

piątek, 17 marca 2023 11:00 / Autor: Łukasz Czerwiak
Rycerze Kolumba pomagają na okrągło
Rycerze Kolumba pomagają na okrągło
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Zakończyła się akcja „Kurtki dla dzieci” przeprowadzona przez Radę Rycerzy Kolumba im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Mężczyźni przekazali także 80 tysięcy złotych na pomoc poszkodowanym Ukraińcom.

Jak informowaliśmy w listopadzie, minionego roku, rycerze zbierali pieniądze, aby wysłać artykuły spożywcze na Ukrainę. Dzięki pozyskanym środkom,udało się zakupić produkty za blisko 80 tys. zł., z których przygotowano 800 paczek żywnościowych. Dary trafiły już na Ukrainę. 

Na tym jednak nie koniec. W lutym tego roku, Rycerze Kolumba im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach rozpoczęli akcję  „Kurtki dla dzieci”. Przeprowadzili ją w trzech etapach, a ostatni z nich odbył się kilka dni temu. 

– Pozyskaliśmy pieniądze od centralnej rady znajdującej się w Stanach Zjednoczonych, a pozostałe dwadzieścia procent dołożyliśmy z własnych zbiórek. Pomogła nam bardzo sieć sklepów Reserved, a szczególnie punkt w Galerii Echo, który specjalnie dla nas przygotował promocyjne ceny – informuje Jacek Treter, wielki rycerz Rady im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach.

Kurtki otrzymało blisko 130 najbiedniejszych dzieci.

– Akcję nagłośniliśmy u nas w parafii oraz w Szkole Podstawowej nr 39. Wśród biednych dzieci, o których się dowiedzieliśmy, 30 z nich to osoby pochodzące z Ukrainy – dodaje Jacek Teter.

Ostatnie partia ubrań trafiła do dzieci będących pod opieką Ochronki "Betlejem" w Wolbromiu, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

– O naszej akcji usłyszały siostry, które prowadzą dom dla młodzieży z trudnych rodzin. Zgłosiły potrzebę i we wtorek przekazaliśmy w Wolbromiu ostatnie 30 kurtek – uzupełnia organizator.

40-osobwa grupa Rycerzy Kolumba to także skromniejsze, ale równie ważne akcje. Również w lutym zorganizowali oni zbiórkę pieniędzy wśród samych rycerzy i przekazali potrzebującej rodzinie 1500 zł na bieżące opłaty.

– Jesteśmy mężczyznami, którzy są blisko Kościoła i staramy się pomagać. Jednak nasz zakon to przede wszystkim wspólnota, dbamy o siebie nawzajem i swoje rodziny. Zapraszam serdecznie, aby formować się razem z nami. To nic nadzwyczajnego, żyjemy sakramentami, a to daje nam siłę, by pomagać sobie oraz najsłabszym, których widzimy w swojej okolicy – zaprasza wielki rycerz Rady im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach.

Aby wstąpić do zakonu należy skontaktować się z najbliższą radą. Więcej informacji na stronie internetowej kieleckiej parafii oraz ogólnopolskiej stronie Rycerzy Kolumba.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO