Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Siódma rocznica święceń biskupa Jana Piotrowskiego

poniedziałek, 25 stycznia 2021 08:21 / Autor: Michał Łosiak
Siódma rocznica święceń biskupa Jana Piotrowskiego
Siódma rocznica święceń biskupa Jana Piotrowskiego
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dokładnie 25 stycznia 2014 roku w bazylice katedralnej w Tarnowie pasterz naszej diecezji, razem z księdzem Stanisławem Salaterskim przyjął sakrę. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu naszej diecezji.

Głównym szafarzem święceń był biskup tarnowski Andrzej Jeż, a współkonsekratorami - nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore oraz biskup senior Władysław Bobowski. Mszy Świętej przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

– Pragnę wyrazić wdzięczność pod adresem Ojca Świętego Franciszka za to, że łaskawie spojrzał na moją osobę i wśród wielu kapłanów akurat ten wybór padł na mnie, za co odwdzięczam się serdeczną modlitwą i posłuszeństwem. Proszę o modlitwę i jednocześnie dziękuję wszystkim za wsparcie – mówił wówczas biskup Jan Piotrowski.

Przypomnijmy, że ówczesny biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Jan Piotrowski 11 października 2014 roku został mianowany biskupem kieleckim, a 29 listopada odbył się uroczysty ingres do kieleckiej katedry.

W tym wyjątkowym dniu Redakcja Radia eM Kielce składa najlepsze życzenia biskupowi Janowi Piotrowskiemu i zachęca wszystkich wiernych do modlitwy za pasterza naszej diecezji.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO