Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Specjalne odpusty na Rok Świętego Józefa. Jak je uzyskać?

piątek, 08 stycznia 2021 11:26 / Autor: Michał Łosiak
Specjalne odpusty na Rok Świętego Józefa. Jak je uzyskać?
Specjalne odpusty na Rok Świętego Józefa. Jak je uzyskać?
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W związku z ogłoszeniem Roku Świętego Józefa, Stolica Apostolska udzieliła wiernym na całym świecie specjalnych odpustów. Sprawdziliśmy, jakie warunki trzeba spełnić, aby je uzyskać.

Przypomnijmy, że papież Franciszek ogłosił w grudniu Rok Świętego Józefa, który ma trwać do 8 grudnia 2021 roku. W tym czasie katolicy na całym świecie mogą skorzystać ze Świętych Odpustów przeznaczonych właśnie na ten czas.

Mogą z nich skorzystać wierni, którzy są oderwani od wszelkiego grzechu, w tym także lekkiego, odbyli sakramentalną spowiedź, przyjęli Komunię Świętą i pomodlili się w intencjach Ojca Świętego.

Odpust zostanie udzielony tym katolikom, którzy spełnią jeden z uczynków pobożnych wskazanych w dekrecie Penitencjarii Apostolskiej. Wśród nich jest półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej lub udział w jednym pełnym dniu skupienia, zawierającym rozważanie o Świętym Józefie, ale także spełnienie uczynku miłosierdzia względem ciała lub duszy.

Wśród praktyk wymieniono także Różaniec w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi oraz powierzanie codziennej działalności świętemu Józefowi. Odpust mogą uzyskać także ci, którzy będą wzywać świętego Józefa w modlitwach wstawienniczych za poszukujących pracy, aby mogli znaleźć zajęcie, oraz aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna, a także wierni, którzy odmawiać będą Litanię do świętego Józefa lub Akatyst do niego, lub też jakąś inną modlitwę do świętego Józefa w intencji Kościoła prześladowanego od wewnątrz i od zewnątrz oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju.

DEKRET PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ

KOMUNIKAT WYJAŚNIAJĄCY

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO