KOŚCIÓŁ
„Tak, dla religii w szkole”. Podpisz petycję w obronie katechezy


„Chodzi o to, żeby nie siedzieć cicho” – tak o akcji „Tak, dla religii w szkole” mówi Wiesława Dąbrowska-Macura, zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”. To wspólna inicjatywa tygodników katolickich.
Inicjatorzy akcji domagają się tego, by wszelkie zmiany dotyczące organizacji nauki religii w szkołach były konsultowane z kościołami i związkami wyznaniowymi, których to dotyczy, także z przedstawicielami rodziców, ponieważ zapewnia nam to i konkordat i konstytucja.
– Nie zgadzamy się na możliwość zwiększania grup uczących się religii przy złączeniu uczniów z różnych klas i poziomów edukacyjnych. Nie zgadzamy się na arbitralne zmniejszanie przez ministerstwo liczby godzin lekcji religii do jednej tygodniowo. Nie zgadzamy się z brakiem oceny religii w średniej i przesuwania lekcji na ostatnią godzinę – tłumaczy Wiesława Dąbrowska-Macura.
– Chcemy pokazać nasz sprzeciw i mamy nadzieję, że wpłyniemy na decyzje podejmowane przez ministerstwo – dodaje.



![[FOTO] Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki: Każda uczciwa praca ma sens](/media/k2/items/cache/b7bec051090bfb4ead59972420867650_L.jpg)




