Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Uwielbienie w Centrum Miasta już w niedzielę

piątek, 11 czerwca 2021 15:33 / Autor: Michał Łosiak
Uwielbienie w Centrum Miasta już w niedzielę
Uwielbienie w Centrum Miasta już w niedzielę
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już 13 czerwca w Kielcach odbędzie się IX Uwielbienie w Centrum Miasta. Wydarzenie wpisuje się w obchody 30. rocznicy wizyty świętego Jana Pawła II w stolicy regionu.

W tym roku to – jedno z największych wydarzeń w Kielcach – będzie miało miejsce na placu Jana Pawła II przy kieleckiej katedrze. Rozpocznie się ono o godzinie 19. W tym roku motywem przewodnim spotkania będzie IV Przykazanie. Nie jest to przypadek.

– W centrum jest Pan Jezus, który zaprasza na to spotkanie. Chce, żebyśmy w radości i modlitwie tworzyli wokół niego wspólnotę. To przesłanie naszego wydarzenia. Ma ono również znaczenie ewangelizacyjne, bo dzielimy się świadectwem swojej wiary. Trzydzieści lat temu, na placu św. Jana Pawła II odbyło się spotkanie z Ojcem Świętym – przypomina ks. Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Wówczas, papież Polak przybył do Kielc z przesłaniem dotyczącym czwartego przykazania, czyli miłości ojca i matki. To również temat jaki będą rozważać uczestnicy Uwielbienia.

– Niektórzy mówią, że słowa papieża były prorocze, bo dziś się realizują i spełniają. Musimy być czujni, aby na słowa Ojca Świętego odpowiednio reagować i pokazywać to czynami. Warto też dodać, w kontekście rodziny, że obchodzimy obecnie Rok Świętego Józefa – dodaje ks. Marcin Boryń.

Tegoroczne Uwielbienie prowadzić będą Michał Bukowski i Paulina Worożbit, znani z internetowego kanału dla młodzieży pn. Studio Raban. Na zaproszenie odpowiedziała również Basia Turek, bohaterka i autor książki pt. „Pełnymi garściami”. Kilkanaście utworów, specjalnie przygotowanych i zaaranżowanych na tę okazję, zagra i zaśpiewa zespół ToON, któremu towarzyszyć będzie Kamil Milczarek, wokalista TGD.

Najważniejszą częścią Uwielbienia będzie modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z uroczystą procesją, grą świateł oraz tańcem.

Uwielbienie organizowane jest przez Stowarzyszenie „Dwa Przymierza” i Województwo Świętokrzyskie. Współpraca: Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej. ToON oraz Studio Raban.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO