Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

W piątek Nocna Droga Krzyżowa

czwartek, 04 marca 2021 12:14 / Autor: Michał Łosiak
W piątek Nocna Droga Krzyżowa
Fot. Iwona Gajewska-Wrona
W piątek Nocna Droga Krzyżowa
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W piątek z kościoła na kieleckiej Dąbrowie wyruszy kolejna Nocna Droga Krzyżowa. Uczestnicy pokonają 37 kilometrów w modlitewnej wędrówce na Święty Krzyż. Do sanktuarium dotrą rano.

Jak co roku organizatorem Drogi Krzyżowej jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Nocny przemarsz wymaga od wiernych dobrej kondycji fizycznej. Przejdzie pod hasłem „Krzyż w więzach wspólnoty”.

– To okazja do spotkania z Chrystusem, który dla każdego z nas cierpiał i umarł na Krzyżu po to, byśmy i my mogli zmartwychwstać. Taka droga krzyżowa, nazywana ekstremalną i wymagająca dużego poświęcenia, może jeszcze głębiej zbliżyć nas do Boga, który w momencie swojej męki doświadczał wielkiego cierpienia, rozumie nasze ludzkie słabości i sam te słabości pokonał, byśmy i my mieli moc je pokonywać. To droga wielu trudów, upadków, ale i powstań w sytuacji nocnej. Jest to droga sam na sam z Jezusem – tłumaczy ks. Stanisław Lodziński, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej.  

Nocna Droga Krzyżowa rozpocznie się o godzinie 20 Mszą Świętą w Kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. Eucharystii przewodniczyć będzie biskup kielecki Jan Piotrowski. Pątnicy przyjdą na Święty Krzyż około godziny ósmej rano.

– Trasa jest bardzo trudna ze względu na swą długość i nocną porę, ale po wcześniejszym przygotowaniu kondycyjnym, jak najbardziej możliwa do pokonania – dodaje ks. Stanisław Lodziński.

Uczestnicy będą musieli używać maseczek i zachować odpowiedni dystans.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO