Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

W najbliższy piątek poznamy nową lokatorkę cyklu "Pewnego razu w kamienicy"

wtorek, 09 czerwca 2020 11:05 / Autor: Beata Kwieczko
W najbliższy piątek poznamy nową lokatorkę cyklu "Pewnego razu w kamienicy"
W najbliższy piątek poznamy nową lokatorkę cyklu "Pewnego razu w kamienicy"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Opowiadanie pt. "Nowa lokatorka" autorstwa Katarzyny Soboty z kieleckiej grupy literacko-artystycznej Słowniacy Świętokrzyscy stanie się inspiracją do powstania odcinka specjalnego kończącego serię filmową "Pewnego razu w kamienicy". Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach rozstrzygnął właśnie konkurs literacki pod tym samym tytułem.

Na konkurs wpłynęło siedem opowiadań z całej Polski. Zwycięską pracę wyłoniło jury w składzie Ewa Lubacz, aktorka Teatru Lalki i Aktora "Kubuś", Michał Lach (Pan Zaradny) oraz Antonina Lach - twórcy serii filmowej "Pewnego razu w kamienicy". Ewa Lubacz mówi, że nie było to łatwe zadanie.

- Wiemy, że za każdym opowiadaniem stoją czyjeś pomysły, ktoś się napracował i mam nadzieję przy tym dobrze bawił. Prace były naprawdę różne, ale musieliśmy wybrać jedną, która nam najbardziej odpowiada, jest bliska naszemu gustowi, ale też realiom, jakie tworzyliśmy w tych odcinkach - tłumaczy aktorka.

Również zdaniem Antoniny, wybór laureata był trudny. - Zastanawialiśmy się nad trzema pracami i wszystkie bardzo nam się podobały, ale tylko jedna mogła być najlepsza - dodaje.

Bohaterką ostatniego odcinka będzie osoba, która wprowadza się do kamienicy, a razem z nią pojawią się nowe wydarzenia. - Więcej nie mogę zdradzić. Zapraszam do oglądania - zachęca Ewa Lubacz.

Odcinek specjalny zostanie wyemitowany na Facebooku i kanale You Tube Teatru 12 czerwca o godzinie 12 z okazji ogólnopolskiej akcji "We willwait", w którą zaangażował się Urzędu Miasta Kielce pod hasłem "Weekend pozytywnych emocji. Kielce są gotowe". Tam też można obejrzeć wszystkie odcinki cyklu.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO