Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

KCK przygotowało mnóstwo atrakcji na długi weekend

wtorek, 09 czerwca 2020 14:51 / Autor: Beata Kwieczko
KCK przygotowało mnóstwo atrakcji na długi weekend
KCK przygotowało mnóstwo atrakcji na długi weekend
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Kieleckie Centrum Kultury powoli przygotowuje się do wznowienia swojej działalności i zaprasza na weekend pozytywnych emocji w ramach akcji #KielceIsReady, w którą zaangażował się Urząd Miasta. W programie znajdą się koncerty, kino rowerowe, wystawy i warsztaty skierowane do różnych grup wiekowych.

Weekend pozytywnych emocji będzie trwał od 12 do 14 czerwca. W piątek od godziny 10 do 18 w Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" będzie można zwiedzać wystawę Jana Lebensteina. Artysta wystawiał swoje prace w najbardziej renomowanych galeriach, m.in. w Paryżu, Rzymie, Nowym Jorku, Brukseli, Berlinie i Kopenhadze. Tematy do swoich obrazów czerpał z literatury starożytnej, mitologii i Biblii. Tworzył miejskie pejzaże, poetyckie transpozycje ludzkich postaci oraz pełne ekspresji kompozycje fantastyczno-symboliczne o motywach zwierzęcych.

Ciekawym wydarzeniem będzie kino rowerowe, w ramach którego uczestnicy obejrzą dwa filmy - pierwszy w piątek 12 czerwca o godzinie 21, a drugi następnego dnia o tej samej porze. - Trochę inspirujemy się pomysłem Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, który wprowadzał takie kino rowerowe, a ponieważ czerpać z nowych pomysłów to nic złego, to my też z niego korzystamy - mówi Robert Wieczorek z impresariatu KCK.

12 czerwca wyświetlony zostanie film "Życie animowane" w reżyserii Rogera Rossa Williamsa. To niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Głównym bohaterem jest Owen Suskind, który w wieku trzech lat zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną.

Następnego dnia zobaczymy francuski film "Cienie" w reżyserii Thomasa Kruithofa, który jest zagadkowym thrillerem szpiegowskim przywodzącym na myśl ponadczasową "Rozmowę" Francisa Forda Coppoli. Jego bohater, Duval to alkoholik uczęszczający na odwyk, który po przeżyciu załamania nerwowego bezskutecznie poszukuje pracy. Pewnego dnia do mężczyzny zwraca się tajemnicza organizacja szpiegowska z propozycją stenografowania prywatnych rozmów telefonicznych. Duval przyjmuje ofertę. Jego uwagę zwraca szczególnie odsłuchanie kasety numer 6, przez którą zostaje wplątany w polityczną intrygę na najwyższym szczeblu państwowym.

W sobotnim programie znajdą się także występy na Scenie Plenerowej KCK. O godzinie 19.15 wystąpi Anna Hamela z koncertem muzyki francuskiej, a godzinę później duet gitarowy Jerzy Pikor i Filip Tuz, który zaprezentuje "Motywy filmowe".

- W sobotę i niedzielę od godziny 12 do 15 będą odbywać się warsztaty dla dzieci prowadzone przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Nie zabraknie też zajęć skierowanych do młodzieży, które poprowadzi Galeria Sztuki Współczesnej "Winda" - informuje Robert Wieczorek i dodaje, że wszystkie wydarzenia odbędą się z zachowaniem zalecanego rygoru sanitarnego.

Szczegółowy program Weekendu pozytywnych emocji można znaleźć na stronie Kieleckiego Centrum Kultury. Wydarzenia zostały przygotowane przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Kielcach i Teatrem TeTaTeT.

weekend wydarzenie fb

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO