Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Weekend pozytywnych emocji z Muzeum Narodowym w Kielcach

wtorek, 09 czerwca 2020 13:48 / Autor: Beata Kwieczko
Weekend pozytywnych emocji z Muzeum Narodowym w Kielcach
Fot. Muzeum Narodowe w Kielcach
Weekend pozytywnych emocji z Muzeum Narodowym w Kielcach
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Muzeum Narodowe w Kielcach włącza się w  uczestnictwo w weekendzie pozytywnych emocji, który będzie trwał od 11 do 14 czerwca. Chętni będą mogli zwiedzić dostępne wystawy.

Obecnie Muzeum Narodowe w Kielcach, z zachowaniem reżimu sanitarnego i obostrzeń związanych ze stanem pandemii, udostępnia zwiedzającym dziewięć wystaw stałych, w tym otwartą niedawno po remoncie Galerię Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej. Na ekspozycji prezentowane są prace takich malarzy jak Józef Szermentowski, Józef Brandt, Maurycy Gottlieb i Aleksander Gierymski.

- Chlubą Galerii jest malarstwo młodopolskie z obrazami wielkich indywidualności tej epoki Olgi Boznańskiej, Józefa Pankiewicza, Jacka Malczewskiego i Stanisława Wyspiańskiego. Równolegle z malarstwem prowadzony jest pokaz najlepszych dzieł rzemiosła artystycznego, w tym wyjątkowa kolekcja ceramiki ćmielowskiej - informuje Urszula Kinder, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Kielcach.

Na wszystkie wystawy stałe dla dzieci poniżej 7 lat obowiązuje wstęp wolny, dla osób do 26. roku życia złotówkę. Muzeum oferuje także bilet rodzinny, który stanowi równowartość biletu ulgowego na wybraną ekspozycję. Ponadto niedziela jest dniem darmowego wstępu na ekspozycje stałe. Wyjątkiem jest Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, gdzie dniem wolnego wstępu jest sobota.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO