Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Trwa cykl warsztatów #DizajnNaWynos

środa, 17 czerwca 2020 13:45 / Autor: Beata Kwieczko
Trwa cykl warsztatów #DizajnNaWynos
Trwa cykl warsztatów #DizajnNaWynos
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Instytut Dizajnu zaprasza na kolejne warsztaty #DizajnNaWynos. Tym razem zajęcia odbędą się w ramach spotkań ''Uszyj to sam'' prowadzonych przez Ambasadę Dizajnu. Warsztaty online przygotowała Hanna Konieczkiewicz.

Każdy uczestnik odbierze swój własny zestaw do wykonania w domu oraz otrzyma video z instrukcją działania. Tym razem w ramach cyklu "Uszyj to sam" uczestnicy przygotują osłonki na doniczki z washpapy. Każdy będzie mógł odebrać gotowy zestaw. W materiałach znajdować się będzie arkusz washpapy i nici.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie sprawnej maszyny do szycia i umiejętność korzystania z niej. Uczestnicy muszą się zaopatrzyć również w grube igły nr 9 do maszyny.

Gotowe zestawy będzie można odebrać w recepcji Instytutu Dizajnu w piątek, 19 czerwca, w godzinach od 13 do 17. Każda osoba, która chciałaby dostać własny komplet, będzie proszona o pozostawienie podpisu na liście uczestników warsztatów. Jedna może odebrać jeden zestaw. Obowiązuje zasada: kto pierwszy ten lepszy.

Kolejne zajęcia z cyklu #DizajNaWynos to warsztaty snycerskie, przygotowane wspólnie z Kosmos Project. Warsztaty online poprowadzi Aleksandra Banaś.

Każdy z uczestników zajęć otrzyma dwa kawałki miękkiego drewna osikowego, materiały do szlifowania i zabezpieczenia drewna, a także pełną instrukcję wykonania łyżek sałatkowych przygotowaną przez Kosmos Project w ramach inicjatywy Uwolnić Projekt.

Dodatkowo przygotowany przez pracowników Instytutu film instruktażowy pomoże w prosty i bezpieczny sposób wykonać drewniane łyżki w domu.

Gotowe zestawy, bez dłuta do drewna, będzie można odebrać w recepcji Instytutu Dizajnu we wtorek, 23 czerwca, w godzinach od 13 do 17.

Uwolnić Projekt to akcja zorganizowana przez Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie". W ramach inicjatywy zaproszeni projektanci wspólnie z rzemieślnikami stworzyli przedmioty użytkowe, które nawiązywały do obiektów muzealnych, rzemiosła ludowego, ale otrzymały nowoczesną formę.

Warsztaty towarzyszą wystawie Melancholia Kosmos Project w Przestrzeni ID.

Wystawa Melancholia to aranżacja obrazująca przemijanie świata, który znamy. Ekspozycja w symboliczny sposób pokazuje miejsce człowieka w kosmosie. Uzupełnieniem wystawy są projekty studia wielokrotnie nagradzane i pokazywane na przeglądach i wystawach związanych z dizajnem.

Kosmos Project to studio projektowe tworzone przez Ewę Bochen i Macieja Jelskiego. Projektanci studiowali na Warszawskiej ASP i Politecnico di Milano. Doświadczenie zdobywali w renomowanych mediolańskich biurach Alessandro Mendiniego i Denisa Santachiary. Mają na koncie szereg projektów zarówno komercyjnych jak i artystycznych. Między innymi współpracę z Vitra i Paul Smith. Prace studia pokazywane były na wystawach w Londynie, Mediolanie i Sztokholmie, Tokio oraz Nowym Jorku.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO