Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

II edycja festiwalu „Ucho igielne” z plejadą wybitnych muzyków

piątek, 19 czerwca 2020 07:59 / Autor: Aleksandra Rękas
II edycja festiwalu „Ucho igielne” z plejadą wybitnych muzyków
II edycja festiwalu „Ucho igielne” z plejadą wybitnych muzyków
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Fundacja imienia Edwarda Kusztala, znakomitego kieleckiego aktora, organizuje drugą edycję festiwalu „Ucho igielne” w Sandomierzu i okolicach. Wśród atrakcji, między innymi pięć koncertów znanych artystów i  nocne zwiedzanie kościoła św. Floriana.

Impreza rozpocznie się piątego lipca o godzinie 19, w bazylice katedralnej w Sandomierzu. Festiwal zainauguruje Polska Orkiestra Kameralna, pod batutą Anny Duczmal – Mróz.

- Pierwszy koncert nazywa się „W 80 minut dookoła świata”. Będzie to ponad godzinna podróż, w czasie której odwiedzimy muzycznie najróżniejsze zakątki świata, by na koniec wrócić do Polski. Usłyszymy fragmenty muzyki z Podhala, a także z Niemiec, Skandynawii i Iranu.  To będzie prawdziwa gratka dla fanów muzyki – opowiada Magdalena Kusztal.

Następne występy rozpoczną się12 lipca, o godzinie 17 w kościele św. Floriana w Koprzywnicy.

- Podczas tego wydarzenia posłuchamy wspaniałej muzyki w wykonaniu zespołu „Harmonium Duo”, któremu towarzyszy „Cracow Vokal Quartet”. To muzyka akordeonowa młodego duetu, który podbił Tokio i wrócił z rewelacyjnymi recenzjami z nowojorskiej sali koncertowej Carnegie Hall. Wystarczy wyobrazić sobie muzykę Bacha i Mozarta, wykonywaną na dwa akordeony – zachęca współorganizatorka wydarzenia.

Po koncercie uczestnicy wydarzenia wezmą udział w nocnym zwiedzaniu kościoła  św. Floriana, w którym znajdują się relikwie św. Walentego. Dwa kolejne wydarzenia odbędą się 19 lipca – na Świętym Krzyżu i 25 lipca – ponownie w Sandomierzu.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO