Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Artystyczne Lato z "Zameczkiem".

piątek, 19 czerwca 2020 12:02 / Autor: Beata Kwieczko
Artystyczne Lato z "Zameczkiem".
Artystyczne Lato z "Zameczkiem".
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Przed nami "Artystyczne Lato z Zameczkiem". Na uczestników czeka wiele atrakcji, wśród nich warsztaty taneczne, fotograficzne i muzyczne.

Wakacyjne zajęcia w Domu Kultury "Zameczek" zainaugurują w poniedziałek, 6 lipca warsztaty breakdance pod kierunkiem Piotra Sikory z Zameczkowej Sekcji Breakdance z udziałem tancerzy z formacji artystycznej "Broken Glass 2". Warsztaty będą odbywać się w dwóch grupach: początkującej od 7 lat i zaawansowanej od 9 lat. Udział w zajęciach kosztuje 30 złotych.

15 lipca rozpoczną się letnie warsztaty taneczne dancemix pod kierunkiem Katarzyny Oleś-Rudnickiej. Dzieci i młodzież będą poznawać krótkie układy choreograficzne oparte na różnych technikach tanecznych takich jak hip-hop, disco dance, jazz, salsa i taniec klasyczny.

Również tego samego dnia ruszą warsztaty tańca towarzyskiego i użytkowego dla dorosłych pod kierunkiem Katarzyny Oleś-Rudnickiej. Na zajęciach uczestnicy poznają podstawowe kroki, rytm i charakter poszczególnych tańców, co pozwoli na wspaniałą zabawę i zaprezentowanie się na parkiecie podczas każdej imprezy.

Uczestnicy będą mogli skorzystać także z warsztatów fotograficznych pod kierunkiem fotografika Marcina Borunia. Podczas zajęć będą odbywać się spacery po różnych, wybranych zakątkach miasta. Taka forma pozwoli uczestnikom aktywnie spędzić czas i przyswoić wiedzę fotograficzną dotyczącą różnych dziedzin - reportażu, architektury, portretu i dokumentu. Zdjęcia powstałe w ramach warsztatów, będą portretem dzielnic Kielc, urbanistycznym dokumentem o miejscach miasta, którego nie poznamy z pocztówek i albumów, a które mieszkańcy znają ze swojego codziennego życia.

20 lipca ruszy wakacyjne studio piosenki pod kierunkiem instruktora muzycznego Artura Telusa z udziałem Moniki Urlik, młodej, wykształconej wokalistki o solidnym warsztacie, charakterystycznym i niepowtarzalnie brzmiącym głosie. Tematyka warsztatów to emisja, oddech, dźwięk, techniki stylistyki, zajęcia grupowe-śpiew na głosy, dykcja, emocje w śpiewie, interpretacja, praca nad piosenką indywidualna oraz wykonanie utworu w grupach.

W piątek, 24 lipca o godzinie 17 w Sali Kameralnej Domu Kultury "Zameczek" odbędzie się wspólny koncert uczestników warsztatów przygotowany przez prowadzących warsztaty oraz występ Moniki Urlik.

Zainteresowani będą mogli wziąć również udział w warsztatach wokalnych pod kierunkiem pedagoga wokalnego śpiewu estradowego z DK "Zameczek" Andrzeja Wolskiego oraz programu edukacyjnego dla solistów i songwriterów pod kierunkiem Katarzyny Stanek oraz muzyków: Łukasza Mazura, Kuby Mazura i Michała Berlińskiego. Zwieńczeniem zajęć będzie koncert z udziałem uczestników warsztatów oraz instruktorów, który odbędzie się 14 sierpnia o godzinie 15 w Sali Kameralnej Domu Kultury "Zameczek". 

Nie zabraknie też warsztatów plastycznych i wystaw, a także zostaną zorganizowane dni otwarte, podczas których będzie można zapoznać się z ofertą, zapisać na zajęcia i spotkać z instruktorami.

Informacje i zapisy: Dom Kultury "Zameczek", 25-365 Kielce, ul. Słowackiego 23. Telefon 41 36 76 301, mail: sekretariat@zameczek-kielce.pl

Mnóstwo atrakcji czeka także w Ośrodek Kultury "Ziemowit", filii DK "Zameczek".

Szczegółowy program można znaleźć na stroniach: www.zameczek-kielce.pl oraz www.ziemowit-kielce.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO