Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Lato w Filharmonii

środa, 01 lipca 2020 15:14 / Autor: Weronika Kępa
Lato w Filharmonii
Lato w Filharmonii
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Filharmonia Świętokrzyska przez ostatnie miesiące świeciła pustkami, teraz wznawia działalność. Tradycyjnie, bo już po raz dziewiąty, lato rozpoczną koncerty na dziedzińcu.

- Będą się one nieco różnić od tych organizowanych w poprzednich edycjach. Przede wszystkim będziemy grać w co drugi piątek, a nie co tydzień - mówi Jacek Rogala, dyrektor FŚ. - Tym razem zbudujemy również całość na naszych muzykach, wyjątkiem będzie jeden koncert, na który przyjadą goście z zewnątrz. Z kolei niezmienne pozostaje miejsce. Wszystkie wydarzenia odbędą się na dziedzińcu. W razie niepogody zostaną one przeniesione na Salę Kameralną - dodaje.

Lato z Filharmonią rozpocznie koncert „Tańce świata”, który odbędzie się już w najbliższy piątek, 3 lipca. Cena jednego biletu wynosi dwadzieścia złotych.

- Goście zajmą co drugie miejsce siedzące. Będą też musieli wypełnić oświadczenie dotyczące ich stanu zdrowia oraz założyć maseczkę ochronną. Nie zabraknie również płynów do dezynfekcji rąk. Zakładamy, że mimo tych ograniczeń, w każdym koncercie będzie mogło wziąć udział 90 osób - stwierdza Rogala.

Imprezy poprowadzą Agnieszka Nowak-Zagóra i Justyna Mroczek-Gil.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO