Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Teatr "Kubuś" ogłosił po raz trzeci konkurs "Animatus"

poniedziałek, 27 lipca 2020 15:23 / Autor: Beata Kwieczko
Teatr "Kubuś" ogłosił po raz trzeci konkurs "Animatus"
Fot. Bartek Warzecha
Teatr "Kubuś" ogłosił po raz trzeci konkurs "Animatus"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach ogłasza po raz trzeci międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej "Animatus". Najlepsze projekty zostaną wykorzystane w etiudzie teatralnej, performansie lub działaniach internetowych.

"Animatus" to konkurs, który jest skierowany do projektantów, designerów, scenografów, twórców sztuk wizualnych i multimediów. Jego cel to poszukiwanie nowych form wyrazu w obszarze teatru lalek, także dla dorosłych, oraz wspieranie nowatorskich projektów scenograficznych i plastycznych.

Konkursy, które były organizowane w poprzednich latach cieszyły sie dużym zainteresowaniem. Wpłynęło na nie kilkadziesiąt prac z Polski i z zagranicy, z których zwycięskie projekty zrealizowano w formie prezentowanych w Kielcach instalacji. Co roku finałowi konkursu towarzyszyły pokazy nagrodzonych obiektów, spektakle uznanych twórców teatru formy, debaty, wykłady oraz warsztaty dla studentów. 

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres info@animatuscontest.pl do 25 września. Nadesłane prace oceni jury, które wybierze do drugiego etapu konkursu najbardziej interesujące. Następnie, do 16 października, wskazani autorzy przedstawią szczegółowe założenia swoich propozycji, a po tym komisja wyłoni trzech laureatów.

Zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości tysiąc euro oraz możliwość realizacji swojego projektu podczas rezydentury artystycznej, zakończonej prezentacjami stworzonych prac. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.animatuscontest.pl.

Konkurs "Animatus" jest realizowany przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerami przedsięwzięcia są Instytut Dizajnu oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO