Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Teatr Od-wrócony przedstawi spektakl "Łaknąc. Próby z (jej) życia"

piątek, 07 sierpnia 2020 11:59 / Autor: Beata Kwieczko
Teatr Od-wrócony przedstawi spektakl "Łaknąc. Próby z (jej) życia"
Fot. Facebook
Teatr Od-wrócony przedstawi spektakl "Łaknąc. Próby z (jej) życia"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już 15 sierpnia kielczanie zobaczą premierę spektaklu "Łaknąc. Próby z (jej) życia" w reżyserii Pawła Warchoła, w wykonaniu Teatru Od_wróconego. Sztuka zostanie wystawiona w Bazie Zbożowej.

Spektakl powstał na podstawie tekstów Sarah Kane i Martina Crimpa. Ma on przybliżyć biografię dramatopisarki i pokazać problemy, z którymi sie spotykała. Wystąpią w nim Marcelina Widz, Natalia Podyma, Julia Kieloch i Sebastian Kozubek.

Jak informuje Paweł Warchoł, reżyser spektaklu, wybór sztuki nie był przypadkowy.

– Bardzo długo szukaliśmy tekstu, który nam pozwoli opowiedzieć o tych samych problemach, o których chcieliby opowiedzieć aktorzy. Przebijając się przez wiele tekstów historycznych, trafiliśmy na bardzo współczesny dramat z lat 90. Sarah Kane "Łaknąc" i uświadomiliśmy sobie, że te same problemy, które ona podejmuje, np. wykluczenie społeczne, samotność, są jeszcze bardziej aktualne współcześnie – tłumaczy Paweł Warchoł.

Spektakl jest bezpłatny. Bilety można pobierać od piątku (7 sierpnia) od godziny 17 w Bazie Zbożowej. Premiera odbędzie się w sobotę, 15 sierpnia, o godzinie 20. Kolejne spektakle będzie można obejrzeć 16 i 21 sierpnia o godzinie 18.

Teatr Od_wrócony powstał w 2017 roku jako niezależna, nieformalna inicjatywa kieleckich licealistów. Ich pierwsza inscenizacja to "Zbuduję ci dom". Kolejne powstawały w różnych obsadach, przy zachowaniu trzonu zespołu oraz ciągłym rozwoju Teatru, który obecnie funkcjonuje w Warszawie. Teatr tworzony jest m.in. przez studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. 5 października 2019 roku młodzi artyści wystawili dramat "Wszystkie nasze zbrodnie" na motywach Morderstwa Hanocha Levina. "Łaknąc. Próby (z jej) życia" to czwarty spektakl tej grupy.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO