Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Artyści z KTT w TVP Kultura

czwartek, 08 kwietnia 2021 15:08 / Autor: Magdalena Nowak
Artyści z KTT w TVP Kultura
Artyści z KTT w TVP Kultura
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W sobotę, 10 kwietnia o godz. 11:35, odbędzie się reemisja najnowszego odcinka programu TVP Kultura "Scena taneczna" z udziałem artystów Kieleckiego Teatru Tańca, poświęconemu tańcu jazzowemu oraz stepowaniu.

O rozwoju tych technik opowiedzą Z-ca Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca Aleksandra Dziurosz oraz Klaudia Carlos – doktor nauk humanistycznych, wykładowczyni na kierunku Taniec Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, prodziekan Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca.

Tancerze Kieleckiego Teatru Tańca zaprezentują cztery choreografie:

Didn’t My Lord Deliver Daniel w choreografii Elżbiety Pańtak ze spektaklu „Brodzić po wodzie”, I’m Gonna Sing w choreografii Grzegorza Pańtaka ze spektaklu „Brodzić po wodzie”,

Hold On w choreografii Elżbiety Pańtak ze spektaklu „Brodzić po wodzie”,

Stymulacja ciała – DANCE w choreografii Grzegorza Pańtaka ze spektaklu „Stymulacja ciała”.

W stepowaniu zobaczymy Joannę i Chrisa Ernest.

Odcinek dostępny również w serwisie VOD.TVP.PL.

Scena taneczna to nowy cykl TVP Kultura, w którym widzowie poznają historię tańca i różnorodność jego języka. W programie zobaczymy m.in. taniec towarzyski, balet, taniec jazzowy, stepowanie, swing i wiele innych. Choreografie wykonają jedni z najlepszych polskich tancerzy. Usłyszymy także omówienie eksperckie, traktujące taniec jako zjawisko społeczno-kulturowe, a nie jedynie sceniczno-artystyczne.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO