Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

"Bo mi się chce". Wojtek Makowski nagrał piosenkę, by walczyć z narzekaniem

piątek, 11 września 2020 13:26 / Autor: Beata Kwieczko
"Bo mi się chce". Wojtek Makowski nagrał piosenkę, by walczyć z narzekaniem
"Bo mi się chce". Wojtek Makowski nagrał piosenkę, by walczyć z narzekaniem
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Niewidomy pływak i raper Wojciech Makowski we współpracy z zespołami Sound’n’Grace i Linia Nocna nagrał piosenkę "Bo mi się chce". Utwór został zaprezentowany po raz pierwszy 11 września. Kompozycja ma na celu walkę z narzekaniem oraz wszechobecnym sloganem "nie chce mi się".

Piosenka powstała w ramach realizowanego od roku projektu "bo Mi się chce". To pełen energii utwór i klip, w którym wzięło udział m.in. wielu utytułowanych sportowców oraz paraolimpijczyków. Kompozycja ma motywować do aktywnego działania, pomimo trwającej pandemii i wszelkich przeciwności, z którymi mierzy się na co dzień każdy z nas.

– Bardzo często słyszę pytania o to, skąd czerpię tyle energii, jak znajduję na to wszystko czas i dlaczego mam w sobie tyle pogody ducha, mimo tego, co mnie spotkało. Zawsze staram się otwarcie mówić o tym, czym żyję na co dzień, czyli o sporcie i muzyce – mówi Wojtek Makowski, pomysłodawca projektu. – Jestem szczęśliwym, niewidomym człowiekiem. Mam cudowną żonę i przyjaciół. Dlatego oczywiste jest dla mnie, że można robić równocześnie mnóstwo pozytywnych rzeczy – komentuje Wojtek.

Niewidomy raper i paraolimpijczyk postanowił namówić do wspólnego projektu muzycznego znany polski chór Sound'n'Grace, który wykonuje muzykę gospel, soul, R&B i funk.

– Spotkanie z Wojtkiem są takie, że się w nim człowiek od razu zakochuje. To, co on ma w sobie - niesamowicie pozytywne podejście, entuzjazm, pasję, to po prostu całkowicie się udziela dookoła wszystkim – mówi Kamil Mokrzycki, jeden z liderów zespołu Sound'n'Grace.

W teledysku do utworu wystąpili m.in. Jerzy Owsiak, Joanna Jędrzejczyk, Agnieszka Kobus-Zawojska, Arkadiusz Malarz, Akop Szostak, Justyna Kozdryk, Marta Fidrych, Sebastian Luty oraz Łukasz Rękawiecki.

– Cenię osoby takie jak Wojtek. Reprezentuje on ludzi, którym się chce robić coś więcej, by zmieniać świat. Obaj zresztą jesteśmy sportowcami z tym samym duchem walki. Takimi, którzy chcą pokazać, że sport jest jeden, niezależnie od tego, czy ktoś jest pełnosprawny, czy jest osobą z niepełnosprawnością. Całym sercem popieram ideę projektu "Bo mi się chce", bo nie zgadzam się z aktualnym wizerunkiem osób z niepełnosprawnościami w Polsce i chcę to zmieniać wspólnie z innymi sportowcami – komentuje Sebastian Luty, kierowca rajdowy, lider Fundacji Avalon i twórca projektu Avalon Extreme Racing.

Teledysk przygotowano także w wersji dla głuchych. Tłumaczenie na polski język migowy oraz napisy do teledysku opracowała Fundacja Kultury Bez Barier, która działa na rzecz dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnością.

Tekst piosenki i muzykę stworzyli duet Linia Nocna - Monika Mimi Wydrzyńska oraz Mikołaj Trybulec. Za scenariusz i reżyserię klipu odpowiada Mateusz Dębski, a za koncept i promocję w mediach całej inicjatywy Marcin Jaskółka.

Akcja "Bo mi się chce" rozpoczęła się 6 września w mediach społecznościowych. Liczni sportowcy olimpijscy i paraolimpijscy, influencerzy i wszystkie chętne, aktywne osoby motywują do działania i rozsyłają pozytywną energię, publikując na swoich profilach hashtag #boMisiechce

Utwór "Bo mi się chce" jest drugą po singlu "Bliżej" zapowiedzią nowej płyty chóru Sound’n’Grace, która będzie miała premierę jeszcze w tym roku.

Utwór dostępny jest w serwisach streamingowych: https://ffm.to/bomisiechce. Piosenka na stałe zagości też na antenie naszego radia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO