Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Chrześcijański Teatr Tańca rozpoczyna kolejny rok pracy. Potrzebni są nowi tancerze

czwartek, 26 września 2019 14:46 / Autor: Beata Kwieczko
Chrześcijański Teatr Tańca rozpoczyna kolejny rok pracy. Potrzebni są nowi tancerze
Chrześcijański Teatr Tańca rozpoczyna kolejny rok pracy. Potrzebni są nowi tancerze
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Chrześcijański Teatr Tańca rozpoczyna czwarty rok swojej pracy. Na koniec sezonu planowany jest spektakl związany z cudami, które dokonywały się za wstawiennictwem Matki Bożej, ale żeby wszystko udało się zrealizować, potrzebni są nowi tancerze.

Chrześcijański Teatr Tańca, to grupa amatorów założona w 2016 roku przy Centrum Duszpasterskim Wesoła54. Jej członkowie chcą za pomocą tańca i gestu opowiadać historie oparte na chrześcijańskim systemie wartości. Tancerze co roku uczestniczą w kieleckim Uwielbieniu na Rynku, ale też przygotowują na koniec sezonu nowy spektakl. W tym roku ma być to sztuka związana z mariologią.

- Inspiracja przyszła na pieszej pielgrzymce do Częstochowy. Pomyślałam, że w 1920 roku wydarzył się cud nad Wisłą, a w przyszłym roku będziemy obchodzić stulecie tej bitwy. Będziemy też obchodzić setna rocznicę urodzin Jana Pawła II, który został ocalony z zamachu dzięki wstawiennictwu Matki Bożej. Jeśli wszystko się uda, to powstanie spektakl związany z tymi różnymi rocznicami cudów Maryjnych, bo takiego spektaklu jeszcze nie mieliśmy - mówi Katarzyna Kozior, założycielka Chrześcijańskiego Teatru Tańca.

Tłumaczy, że teatr chce się skupić na tej tematyce, ponieważ niewiele grup tanecznych ma taką możliwość. Żeby udało się zrealizować spektakl potrzebni są nowi tancerze. - Jak pokazać bitwę między wojskami polskimi i sowieckimi, kiedy mamy tylko kilka osób? Nie chodzi o to, że musimy mieć osoby, które świetnie tańczą, bo w teatrze tańca ważny jest też sam ruch improwizowany, kontrolowany i naprowadzany. Chodzi o to, żeby bardziej wyrazić emocje poprzez ciało. Zapraszamy dzieci od 10 lat i osoby w różnym wieku, bo w tańcu może odnaleźć się każdy - zachęca Katarzyna Kozior.

Próby taneczne odbywają się w każdy wtorek od 17.30 do 19 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Katolickich imienia świętego Stanisława Kostki w Kielcach. - Potrzebujemy zarówno tych, którzy nie tańczyli, ale mają takie zainteresowania i nie boją się wyrażać emocji poprzez ciało, jak i osoby tańczące, bo takie też są potrzebne - zaprasza założycielka.

Zapisy prowadzone są przez stronę Chrześcijański Teatr tańca przy CD Wesoła54 na Facebooku lub za pomocą e-maila katarzyna.kozior@gmail.com.

Premiera nowego spektaklu odbędzie się prawdopodobnie w kwietniu w Kościele Akademickim przy ulicy Wesołej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO