Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

"Credo" jedzie do Hollywood

czwartek, 10 stycznia 2019 11:10 / Autor: Beata Kwieczko
"Credo" jedzie do Hollywood
"Credo" jedzie do Hollywood
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Ogromny sukces młodych świętokrzyskich twórców. Film "Credo" w reżyserii Mikołaja Wróbla i producenta Mateusza Śliwy będzie reprezentować Polskę na jednym z największych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie organizowanym przez amerykańskie stowarzyszenie reżyserów. W lutym ich produkcja zostanie pokazana na gali finałowej w Hollywood.

Na Festiwalu w Hollywood zostanie zaprezentowanych 48 filmów, śród których znalazła się jedna produkcja z Polski. Będzie nią właśnie "Credo" w reżyserii Mikołaja Wróbla ze Stąporkowa. Producentem i autorem zdjęć jest Mateusz Śliwa z Kielc, który przyznaje, że nie spodziewał się takich efektów swojej pracy.

- Razem z reżyserem Mikołajem Wróblem nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu, byliśmy nim totalnie zaskoczeni. Informacje o dostaniu się na festiwal sprawdzaliśmy trzy albo cztery razy, bo cały czas nie dochodziło do nas, że to się dzieje naprawdę - mówi.

Dodaje, że sukces jest tym większy, że filmy na Festiwal nadesłane były z ponad 130 krajów. - Myślę, że ten sukces pozwoli nam w przyszłości realizować następne większe rzeczy, również krótkometraże, ale też większe filmy fabularne - uzupełnia Mateusz Śliwa.

Film opowiada historię taksówkarza Tomka Bukowskiego. Ale oprócz tego posiada on również „niezwykłą pasję”, za którą ludzie chętnie wypłacają mu pieniądze. W pewnym momencie otrzymuje zaskakujące zlecenie, które odmienia jego życie.

W rolach głównych występują Krzysztof Grabowski, Wiktoria Kulaszewska, Artur Słaboń, Mikołaj Roznerski, Michał Olszewski, Marcin Brykczyński, Piotr Piętak, Michał Lajs, Mirosław Bieliński, Anna Domalewska, Agata Sobota i Andrzej Cempura. Zdjęcia do filmu powstawały w Kielcach i powiecie koneckim.

Gala festiwalowa, podczas której zaprezentowany będzie film "Credo" odbędzie się 14 lutego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO