Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Człowiek na wystawie w Podzamczu

czwartek, 03 grudnia 2015 11:49 / Autor: Redakcja
Człowiek na wystawie w Podzamczu
materiały organizatorów
Człowiek na wystawie w Podzamczu
materiały organizatorów
Redakcja
Redakcja

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim 5 grudnia (sobota) otwiera nową wystawę, której celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Za kompleksowy projekt i realizację ekspozycji multimedialnej odpowiadają firmy: MAE Multimedia Art & Education, będąca spółką zależną Qumak S.A. i jednocześnie liderem konsorcjum, we współpracy z MUSEKO OÜ z Estonii.

Wystawa w Centrum Nauki Leonardo da Vinci skierowana jest zarówno do dzieci jak i dorosłych. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, wykorzystujące zaawansowany technologicznie sprzęt do popularyzowania tematyki zdrowia poprzez zabawę. Projekt zajmuje powierzchnię 1400 m2, na których każdy zwiedzający może poznać jak złożony i wymagający jest ludzki organizm.

- Ekspozycja, która zadebiutuje niebawem w Centrum Nauki da Vinci w sposób wyjątkowy przybliży zwiedzającym sposób funkcjonowania niezwykłej biologicznej maszyny jaką jest ludzki organizm. Wystawa została zaaranżowana i zaprojektowana tak, by poprzez eksperyment i doświadczenia przekazać w możliwie najbardziej przystępny sposób wiedzę na temat budowy człowieka. Nie zapominamy o naszym patronie – pierwszy multimedialny eksponat, który wita gości, pozwoli im na stworzenie własnej postaci Człowieka Witruwiańskiego, jednego z najbardziej znanych dzieł Leonarda da Vinci – mówi dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim, Michał Piast.

Wystawa prezentuje główne czynności życiowe utrzymujące organizm w stanie biologicznej równowagi – oddychanie, funkcjonowanie układu krążenia, reakcję na bodźce, utrzymywanie postawy pionowej oraz odżywianie. W pełni interaktywna nauka odbywa się za pomocą animacji, aplikacji oraz gier komputerowych (stanowiska multimedialne). Przygotowaną ekspozycję uzupełniają dwie strefy z zaskakującymi eksperymentami (stanowiska mechatroniczne), w których zwiedzający mają możliwość sprawdzenia swojej kondycji intelektualnej i fizycznej. Inwestorzy nie zapomnieli również o najmłodszych gościach, dla których przygotowano Plac Zabaw ściśle powiązany z zakresem tematycznym ekspozycji. Wszystkie teksty towarzyszące wystawie zostały przygotowane w języku polskim i angielskim, dzięki czemu jest ona dostępna dla zagranicznych gości.

Firma MAE Multimedia Art & Education – lider konsorcjum – opracowała i wykonała scenografię sali ekspozycyjnej oraz Plac Zbaw. Odpowiadała ponadto za zaprojektowanie, wykonanie i uruchomienie wszystkich eksponatów multimedialnych, jak również komunikatów ekspozycyjnych. Biznesowy partner MAE zaprojektował i wykonał eksponaty typu „hands-on”. Wartość całego kontraktu wyniosła prawie 4 mln zł netto. Prace zrealizowano w rekordowym czasie – 2,5 miesiąca.

- Choć mamy spore doświadczenie w realizacji wystaw multimedialnych ekspozycja w Centrum Nauki Leonardo da Vinci jest pierwszą, która podejmuje tematykę zdrowia. Cieszę się, że mogliśmy uczestniczyć w tym projekcie podnosząc świadomość prozdrowotną społeczeństwa. Jestem przekonany, że dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii spełni ona swoją edukacyjną rolę zarówno wśród młodych jak i dorosłych widzów – mówi Przemysław Kruk, prezes MAE Multimedia Art & Education.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO