Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Gawęda o Kielcach sprzed lat, czyli spotkanie z Ryszardem Biskupem w MBP

środa, 17 listopada 2021 12:36 / Autor: Adrianna Linertowicz
Gawęda o Kielcach sprzed lat, czyli spotkanie z Ryszardem Biskupem w MBP
Gawęda o Kielcach sprzed lat, czyli spotkanie z Ryszardem Biskupem w MBP
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Ocalić pamięć o Kielcach i zwykłych mieszkańcach to przesłanie, które przyświecało Ryszardowi Biskupowi podczas pisania książki „Ze sztambucha i raptularza, czyli ocalić od zapomnienia. KIELCE 1950-2000". Spotkanie z dziennikarzem, podróżnikiem, fotoreporterem, regionalistą, historykiem, a przede wszystkim kielczaninem odbędzie się w czwartek, 18 listopada, o godzinie 18.00 w Mediatece.

Pasjonujący wieczór, pełen interesujących wspomnień, zabawnych anegdot, z których słynie autor oraz unikatowych zdjęć, ukazujących stare, nieco już zapomniane Kielce, poprowadzi historyk, regionalista i pasjonat fotografii Jarosław Machnicki.

Jak stwierdził autor, do napisania książki skłoniła go chęć ukazania w pierwszej kolejności historii zwykłych ludzi, mieszkańców, którzy tworzą zarówno codzienność, jak i historię Kielc. Nie ma tu opisów zabytków czy wydarzeń historycznych.

- Miasto to ludzie, którzy na co dzień tworzą jego historię. Poprzez swoją książkę chciałem ocalić od zapomnienia opowieści, epizody i anegdoty, ale także fakty, których byłem świadkiem i uczestnikiem. Zdarzenia, które pokazują złożony koloryt tego miasta na przestrzeni drugiej połowy XX w. - powiedział Ryszard Biskup.

Książkę, napisaną lekkim, nieco frywolnym językiem, będzie można kupić podczas czwartkowego spotkania.

plakattt

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO