Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Jubileuszowy festiwal „Przy kominku”

środa, 23 listopada 2022 15:03 / Autor: Łukasz Czerwiak
Jubileuszowy festiwal „Przy kominku”
Jubileuszowy festiwal „Przy kominku”
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Dom Kultury „BIAŁOGON” od 2012 roku organizuje festiwal muzyczny nawiązujący do walorów turystycznych i krajobrazowych stolicy województwa świętokrzyskiego. W najbliższy weekend odbędzie się dziesiąte święto piosenki poetyckiej i turystycznej.

Celem wydarzenia jest rozwój turystyczno-poetyckiego nurtu muzycznego wśród amatorskich zespołów wokalno-instrumentalnych w ramach otwartych przeglądów konkursowych. Program festiwalu opiera się o dwa wydarzenia. Pierwszego dnia odbędzie się koncert integracyjny uczestników z mieszkańcami Kielc, a w sobotę, 26 listopada, koncert galowy. Drugiego dnia wystąpią uczestnicy rywalizujący o nagrody festiwalowe i nagrodę publiczności oraz zaproszeni goście - gwiazdy muzycznej sceny "Krainy Łagodności". 

– Polecam uwadze bogate w treści i delikatne dźwięki wydarzenie muzyczne. Obchodzimy 10-lecie ogólnopolskiego festiwalu „Przy Kominku”, do którego finału zakwalifikowało się 15 wykonawców: soliści, duety i zespołu. Ich występy będzie można zobaczyć w Koncercie Galowym, który na jeden dzień zagości w Centrum Kongresowym Targi Kielce. Imprezie będzie towarzyszył kiermasz świąteczny – mówi Tomasz Rejmer, dyrektor Domu Kultury „BIAŁOGON”.

Gośćmi specjalnymi na koncercie galowym będą laureaci minionych edycji: zespół 4razwroku, kapela Grzane Wino, zespół Bractwo Wiecznego Natchnienia oraz Piotr Kędziora. Gwiazdą wieczoru będzie jedna z barwniejszych formacji muzycznych nurtu Krainy Łagodności, czyli „Lubelska Federacja Bardów”, który specjalnie na jubileuszu wystąpi w największym 8 osobowym składzie.

– W piątek organizujemy również spotkanie muzyczne, czyli koncert integracyjny w lokalu „Applause – Restaurant & Jazz Bar”. Na jeden dzień odmienimy oblicze lokalu na miejsce spotkania z muzyką folkową i turystyczną, dzięki obecności zespołów „Pod Wiatr” i  „Zagrali i poszli”. Na to wydarzenie wstęp jest bezpłatny – dodaje Tomasz Rejmer.

Piątkowy koncert rozpocznie się o godzinie 19, a w sobotę pierwsze dźwięki wybrzmią o 17.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO