Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Każdy może zostać aktorem. Specjalne warsztaty w WDK-u

czwartek, 25 maja 2023 09:50 / Autor: Łukasz Czerwiak
Każdy może zostać aktorem. Specjalne warsztaty w WDK-u
Fot. Shutterstock
Każdy może zostać aktorem. Specjalne warsztaty w WDK-u
Fot. Shutterstock
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach powstaną dwie grupy teatralne. Zajęcia zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi poprowadzi aktorka Ewa Lubacz.

„Wierszolatki” – to propozycja dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Spotkania ukazujące kulisy pracy aktora odbywać się będą w soboty o godzinie 13:30.

– Serdecznie zapraszam wszystkie dzieciaki, które chcą rozpocząć fantastyczną przygodę. Najmłodsi będą mogli nauczyć się pracy w grupie, poznać piękną, polską, dziecięcą literaturę, a także zmierzyć się z przedstawieniem na scenie. Na pewno nie zabraknie rekwizytów i kostiumów. Myślę, że takie zajęcia mogą dać naszym milusińskim umiejętności, które w przyszłym, dorosłym życiu przydadzą się na pewno – zaznacza  Ewa Lubacz, aktorka Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

W WDK-u na zajęcia teatralne mogą przyjść także dorośli. Na przygodę pełną pracy nad głosem i poruszania się na scenie, zwieńczoną spektaklami, będzie można wyruszyć w poniedziałki (po godzinie 19), w ramach grupy „Horyzont”.

– Do takiej grupy może dołączyć każda pełnoletnia osoba, która chciałaby spróbować swoich sił na teatralnych deskach. W WDK-u jest wspaniałe zaplecze, które daje odpowiednią przestrzeń do nauki aktorskiego rzemiosła – dodaje instruktorka teatralna.

Jak informują organizatorzy, w przypadku zgłoszenia się młodzieży, jest także szansa stworzenia kolejnej grupy. Zapisy do wszystkich grup prowadzone są telefonicznie – 506 794 744 oraz mailowo – ewalubacz@o2.pl.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO